Haber Tarihi: 25 Ocak 2023 18:11 - Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2023 18:11

Ali Koç - Dursun Özbek tartışması nedir? Mevzular Açık Mikrofon'da ne zaman olacak?

Ali Koç - Dursun Özbek tartışması devam ediyor. Ali Koç, Mevzular Açık Mikrofon'a katılacağını açıkladı. Babala TV'nin sahibi olan Uğur, sarı - lacivertli kulübün başkanı Koç'un ekibinin kendilerine ulaştığını ve yakında bir yayın yapılacağını duyurdu. Peki, tam olarak Ali Koç - Dursun Özbek tartışması nedir? Ali Koç Mevzular Açık Mikrofon'a ne zaman katılacak?

Ali Koç - Dursun Özbek tartışması nedir? Mevzular Açık Mikrofon'da ne zaman olacak?
Abone Ol
Ali Koç - Dursun Özbek tartışmasından yeni perde. Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç'un kendilerini kamuoyu önünde tartışmaya davet etmesini futbolu saha dışına taşıma çabası olduğunu ileri sürdü. İşte Ali Koç - Dursun Özbek tartışmasında yaşananlar

ALİ KOÇ - DURSUN ÖZBEK TARTIŞMASI - MEVZULAR AÇIK MİKROFON'DA

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un çağrısı üzerinde Mevzular Açık Mikrofon programıyla gündemde olan Oğuzhan Uğur, ""Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Sayın Ali Koç'un ekibi bize ulaştı ve kendisinin bizimle yayın yapmayı kabul ettiğini ilettiler. Çalışmalara başladık. Bilgilendirme yakında." paylaşımında bulundu. Yayının tarihi ve saati henüz belli değil.

ALİ KOÇ - DURSUN ÖZBEK TARTIŞMASI NEDİR?
Fenerbahçe, resmi internet sitesinden Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'e çağrıda bulundu.
Fenerbahçe'nin açıklamasında, başkan Ali Koç'un, "Bu doğrultuda sizi, açıkça ve mertçe her şeyi milyonların önünde değerlendirmek, tartışmak, kamuoyunu aydınlatmak adına istediğiniz zamanda istediğiniz kanalda istediğiniz kişilerle birlikte davet ediyorum" sözleri yer aldı.

İşte açıklamanın tam metni;

"19 Ekim 2022: "MHK Başkanı Murat Ilgaz Fenerbahçe kongre üyesi. Kendisinin görevden alınmasını istiyoruz!"

20 Ekim 2022: "Bu kurguyu yapanın başına yıkarız", Her hafta GS TV'den takımların uğradığı haksızlıkları yayınlayacağız.
GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU


23 Ekim 2022: "Biz bu ligi bitirtmeyiz"

20 Ocak 2023: "Biz PFDK Başkanı'nın cübbesini giyip adaletli kararlar almasını beklerken, o sırtında Fenerbahçe formasıyla kararlar almaya devam ediyor."

21 Ocak 2023: Ali Koç Kulüpler Birliği Başkanı kimliğini kullanarak TFF ile birebir görüşmeler yapıyor


Galatasaray Spor Kulübü Başkanı ve yöneticilerinin başrolde olduğu kamuoyu önünde yaşanan bu tiyatro ve arka planda yaşanan bilinmezler!

Başta TFF, kurulları ve spor medyası olmak üzere futbol paydaşları üzerinde oluşturulan baskı, ekranlara gönderilen mesajlar, kadrolu yorumcular üzerinden yapılan algılar, sosyal medyada oluşturulan suni gündemler, iftiralar, algı operasyonları…


Adalet, adil rekabet ve hak arayışı kisvesi altında yapılan tüm bu ahlak ve mantık dışı yaklaşım hâlihazırda çok ciddi sıkıntıları olan Türk futboluna daha da zarar vermektedir.

Bununla beraber toplumumuza ekilen nefret tohumları geri dönülemez izlere sebep olmaktadır. Buna bir son vermenin zamanı gelmiştir.

Şahsınıza açık, net ve mertçe bir çağrı yapıyorum:

Gerçekten adalet, adil rekabet ve hakkaniyet arayışınız varsa,

Attığınız adımları savunduğunuz gibi Türk futbolunun marka değeri için yapıyorsanız,

Tüm kamuoyu önünde kim haklı kim haksız kim doğruları söylüyor kim söylemiyor kamuoyu tarafından bilinmesinin zamanı gelmiş ve geçmiştir.

Bu doğrultuda sizi, açıkça ve mertçe her şeyi milyonların önünde değerlendirmek, tartışmak, kamuoyunu aydınlatmak adına istediğiniz zamanda istediğiniz kanalda istediğiniz kişilerle birlikte davet ediyorum.

Unutmayın ki bize göre mesnetsiz size göre gerçek olduğunu savunduğunuz tüm bu ağır iddialarınızı ispatlamakla mükellefsiniz.

Bu konuda sizden yer, zaman ve mecra bilgisi beklediğimizi tüm kamuoyunun bilgisine sunuyorum.

DURSUN ÖZBEK'TEN ALİ KOÇ'A YANIT

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un açıklamalarına yanıt verdi.

Kulübün resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

"Tarafıma yaptığınız çağrı metnini üzülerek okudum. Bu metinle, başkanı olduğunuz Fenerbahçe'nin 'Herkes için adalet' arayışımıza katkı sağlamak yerine, futbolu sahanın dışına çıkarma amacına yönelik bir çaba içerisinde olduğu net şekilde görülüyor. Bu tip beyhude çabaların sebeplerini gayet iyi anlıyorum. Sahada yaşanan başarısızlıkları saha dışında, bir umutla telafi etmeye çalışan bu tip yaklaşımların Türk futboluna hiçbir faydası olmayacağını sizler de bizim gibi biliyorsunuz.

Biz, futbolun sahada oynandığını ve adaletin herkes için önemli olduğunu tüm paydaşlara hatırlatmaya devam edeceğiz. Kendileri için ayrıcalık isteyip sistemi buna göre dizayn etmeye çalışanların karşısında da her zaman duracağız.

Haber ile daha fazlasına ulaşın:
Daha fazla göster
 Reklam 

SON HABERLER

yukarı ok