Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Al Horford: "Her şeyi Kyrie Irving başlattı!"

Boston Celtics'in All-Star forveti Al Horford, takımdaki olumlu havayı Kyrie Irving'in yarattığını söyledi.

Boston Celtics'in 4 mağlubiyet serisiyle geldiği Batı deplasman serisinde Golden State Warriors, Sacramento Kings ve Los Angeles Lakers'ı mağlup etmeyi başarınca bir anda odak noktası haline geldiler.

Celtics'in All-Star uzunu Al Horford, Celtics'in tekrar kazanan bir takım haline gelmesini NBC Sports Boston'a açıkladı.

"Kyrie Irving, tüm bu seri için çok önemliydi." diyerek sözlerine başlayan Al Horford, "Tüm takımın birbiriyle iletişim kurmasını sağladı. Birlikte kart oynayalım, şöyle yapalım diyerek herkesi biraraya topladı. Kyrie'den böyle bir teklif gelince kimse reddetmedi. Böylece her şeyi başlatan oldu." ifadelerini kullandı.

Al Horford, "Boston'dan San Francisco'ya uçuşumuz sırasında hep birlikte vakit geçirdik. Eğlendik. Bir baktık ki birbirimizle harika vakit geçrebiliyoruz. 1-2 saat sürer diye düşüneceğiniz şey tam 7 saat sürdü. Birbirimizden hiç sıkılmadık ve yolculuk sanki çok kısa sürdü. Her şey böyle başladı." diyerek sözlerini noktaladı.

Kyrie Irving de uçak yolculuğu sırasında yaptığı açıklamada, "Artık birbirimizle değil rakiplerle kavga etme kararı aldık." demişti.


7/24 NBA