Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Ainge: "NBA'deki en iyi takım değiliz"

Boston Celtics'in basketbol operasyonları başkanı Danny Ainge, Celtics'in NBA'deki en iyi takım olmadığını itiraf etti.

Haber; Sporx.com
Boston Celtics'in basketbol operasyonları başkanı Danny Ainge, Celtics'in NBA'deki en iyi takım olmadığını itiraf etti.

Birkaç hafta önce Boston Celtics için işler iyi görünüyordu. Takım, Noel Günü'nde iyi bir Toronto Raptors takımına karşı 16 sayılık bir galibiyet almıştı ve yeni yıla 23-8 derecesi ile giriyordu. Ancak, 2020 yılında, şimdiye dek Boston sıkıntıya girdi. Celtics yeni yıldan beri 2-3 serisinde ve son üç maçını da kaybetmiş durumda.

Ekibin son dönemdeki sıkıntıları taraftarlar için oldukça sinir bozucu oldu ve Ainge, Philadelphia 76ers'a karşı alınan son mağlubiyet sonrası, şunları söyledi:

"NBA'deki en iyi takım olana kadar memnun kalmayacağım ve şu anda bizi NBA'deki en iyi takım olarak görmüyorum. Ama ekibimizi çok seviyorum. İçinde bulunması gerçekten eğlenceli bir takım. Çok umut var; çok fazla büyüme var ve bu yılın geri kalanı için heyecanlıyım. Benim NBA'deki en iyi takım olduğumuzu sanmamam, oyuncularımın ve koçlarımın aynı şeyi düşündükleri anlamına gelmez, ki bu benim ne düşündüğümden çok daha önemlidir."

Boston şu anda sezonda 25-11 derecesine sahip ve Doğu Konferansı'nda ikinci sıradaki Miami Heat'ten bir maç, birinci sıradaki Milwaukee Bucks'tan 6.5 maç geride bulunuyor.

Celtics, Boston'da bu gece New Orleans Pelicans'a karşı mağlubiyet serisini bozma şansına sahip olacak.