Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Ainge: "Kyrie'yi takasladığım için asla pişman olmayacağım"

Boston Celtics'in basketbol operasyonları başkanı Danny Ainge, Kyrie Irving'i takaslamanın, "asla pişman olmayacağı" bir şey olduğunu söyledi.

Boston Celtics'in basketbol operasyonları başkanı Danny Ainge, Kyrie Irving'i takaslamanın, "asla pişman olmayacağı" bir şey olduğunu söyledi.

"Anlaşma yapmakta her zaman risk vardır" ifadesini kullanan Ainge, Irving'in Boston'ın hayal kırıklığı olan sezonu konusunda tüm suçlamanın ağırlığını taşımaması gerektiğini de ekledi.

"Anlaşma yapma riski her zaman vardır. Riskten korkmuyoruz. Kyrie'ye yatırım yaparak risk oluşturduk ve ne olursa olsun, asla pişman olmayacağım. Bir sonraki anlaşmaya bakacağım."

"KYRIE'NİN DE SUÇU VAR, AMA HERKES KADAR"


Ainge, potansiyel hedefleri NBA haritasında New York'tan Los Angeles'a giden Kyrie'den vazgeçmediğini söyledi:

"Tüm Kyrie olayı hakkında söyleyeceğim ilk şey, bir kişinin bir ekibin başarısızlıkları için ya tebrik alması ya da tamamen suçlanması talihsizliği. Takımın bu yıl başarılı olamamasının birçok sebebi vardı. Kyrie suçlamalardaki payını hak ediyor, ama kimseden fazla değil. İşleri doğru şekilde yapmayan ve ekibin yararına yapılması gereken fedakarlıkları yapmayan birçok adam var. Bu yüzden Kyrie de dahil olmak üzere herkesin bir ders çıkaracağını düşünüyorum. Kendisi halen genç bir oyuncu ve sanırım gelecek yıl daha da iyi olacak."

Ainge, Irving'in Celtic kalması gerektiğine ikna etmek için ne söylemesi gerektiği konusunda da şu ifadeleri kullandı:

"Bunun cevabını bilmiyorum. Bunu henüz bilmiyorum."

27 yaşındaki Irving, bu yaz sınırsız bir serbest oyuncu olacak.