Ahmet Nur Çebi: "Şenol Güneş'in kapısını çalarım"

Beşiktaş Kulübü Başkan Adayı Ahmet Nur Çebi, önemli açıklamalarda bulundu.

Haber; AA
Abone Ol
Ahmet Nur Çebi: 'Şenol Güneş'in kapısını çalarım'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
19 Ekim 2019 12:19
Beşiktaş Kulübünün 20 Ekim Pazar günü yapılacak olağanüstü seçimli genel kurulunda başkanlığa aday olan Ahmet Nur Çebi, "Beşiktaş için tüm imkanlarımı seferber ettim." dedi. 

"Güçlü Beşiktaş için güçlü başkan" sloganı ile yola çıkan Ahmet Nur Çebi, AA'ya yaptığı açıklamada, "Beşiktaş başkanlığı gibi çok önemli bir makama aday olurken her şeyden önce ne kadar büyük katkılar verebileceğimi uzunca bir süre düşündüm." sözlerinin ardından şöyle konuştu:

"Önceki dönemimde olduğu gibi Beşiktaş bugün de zor dönemlerden geçmekte. O günlerde nasıl hiçbir fedakarlıktan kaçınmadıysam bugün de yönetim kurulu arkadaşlarımla beraber Beşiktaş için tüm imkanlarımı seferber ettim. Beşiktaş'ın geleceğine dair çok kapsamlı tatmin edici ve sağlıklı çözümler ürettik. Kısa orta ve uzun vadeye göre farklı projeler hazırladık. Kısa vadede sorunlarımızı çok iyi tespit etmiş durumdayız bu kapsamda Beşiktaş'ın ihtiyaç duyduğu her tür desteği sağlamaya hazırız. Daha önce de defalarca söylediğim gibi kulübümüzle aramdaki maddi konuları kamuoyu ile paylaşmaktan hep imtina ettim, yine aynı noktadayım. Ancak Beşiktaş camiası çok iyi bilmelidir ki ben ve arkadaşlarım bu güce fazlası ile sahibiz. Gerektiğinde gereğini yaparız." "Beşiktaş başkanlığı tam zamanlı mesai gerektirir"

Aday olmaya karar verdiği günden itibaren Beşiktaş'ın hayatındaki önceliğinin birinci sıraya yükseldiğini vurgulayan Çebi, "Ben ısrarla şu konuyu vurguladım; Beşiktaş başkanlığı tam zamanlı mesai gerektirir, başkanın ve yönetim kurulunun varını ve yoğunu vakfedeceği çok önemli bir görevdir. Başka dernek grup ve oluşumlarda başkanlık ya da aktif görev alınarak idare edilebilecek bir makam değildir. Ben Beşiktaş başkanlığına aday olduğumda şirketlerimdeki bütün yetkilerimi kardeşlerime ve profesyonel ekip arkadaşlarıma devrettim." ifadelerini kullandı. 

Başkan adaylığı çalışmalarını büyük bir titizlikle yürüten ve profesyonel bir ekiple çalıştığını aktaran Ahmet Nur Çebi, "Önümüzdeki süreçte bekleyen sorunların üstesinden gelirken bu yoğun temponun bizi yorması mümkün değil. Bu süreci güçlenerek çıkacağımız bir döneme dönüştürmek için tüm konsantrasyonumuz ile çalışmak için sabırsızlanıyoruz." sözlerini kullandı. 

Ahmet Nur Çebi sözlerine şöyle devam etti:

"Orta ve uzun vadeli planlardan da bahsetmek gerekirse; Beşiktaş'ın daha güçlü öz kaynak düzeni ile günümüz endüstriyel futbol normlarıyla entegre karma bir yapıya ulaşması için çok kapsamlı projeler ürettik. Bu kapsamda öz kaynak düzenini destekleyebilmek için altyapı tesislerimizi hem geliştirip hem de çağdaşlaştıracağız. Bu modernizasyon ve çalışmanın mahsulleri projeksiyonunu yaptığımız çalışmanın temel taşlarını oluşturacak. Mali yapıda hızlı bir iyileşme sağlayabilmek için kulübümüzün ihtiyaç duyduğu maddi desteği sağlayacağımız gibi güvenli ortamı oluşturarak Beşiktaş'ın ticari itibarını da hak ettiği yere el birliği ile ulaştıracağız. Daha önce de net bir şekilde belirttiğim gibi bu imkanları sağlayabilecek güce sahibiz."

BAŞKANLIĞIMDA 42 TANE TEMİZ KAĞIDI ALDIM

"Serdal Adalı İkinci başkandı, Temmuz'dan bu yana neden ödeme yapmadılar da temiz kağıdı almadılar? Ben ikinci başkanlık yaptığım zaman 42 tane temiz kağıdı aldım. Neden mevcut yönetim bunu almadan bıraktı? Bu adil ve etik değil. Ben enerjimi kaybetmek istemiyorum. Biz önümüze bakacağız. Ekonomik olarak burası bir ticarethane, burada gelirlerin giderlerden fazla olması gereken bir tablo var. Bugüne gelinmesinin sebebi popülist davranışlar, uçaklara binilip futbolcularla çekilen fotoğraflar ve uçak faturalarını kulübe ödettirilerek yapılan davranışlardır."

ESKİ DÜZENİ KABUL ETMİYORUM

"Şu anki tabloda her yıl 300 milyon TL açık veren bir yapı var. Dolayısıyla bu sürdürülemez. Beşiktaş kendi kaynağını, futbolcusunu kendi üretecek, parlatıp satacak. Altyapı denilip popülist politikalar yapılıyor. Son 10 senede çıkan sadece Necip ve Atınç var. Harcanan paraysa 150 milyon TL. Oranın rehabilite edilmesi lazım. Altyapıdaki hocaların parasını ödeyeceksiniz, eski futbolcularınızdan hizmet alacaksınız, mekan ve barınma sağlayacaksınız. Beşiktaş'a 5 milyon bağış yapıp da 50 milyona imza atıp o zararı veriyorsan al o 5 milyonunu git. 5 milyon veren, transfer komitesine başkan olacağını düşünüyor. Menajerlerle savaşacağım, herkes haddini bilecek. Karmaşık işler olmayacak, temiz ve net olunacak. Değişim için geliyorum, ben eski düzeni kabul etmiyorum."Tümü
TÜMÜ