"Ahmet Nur Çebi başkan adayı olmayacak"

Beşiktaş'ta yapılacak kongre öncesinde Ahmet Nur Çebi'nin aday olmayı belirtildi.

Haber; Sporx.com
'Ahmet Nur Çebi başkan adayı olmayacak'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
09 Ekim 2019 23:48
Beşiktaş'ta mevcut Başkan Fikret Orman'ın resmi olarak başkan adayı olmayacağnı açıklamasının ardından gözlerin çevrildiği isimlerden biri olan Ahmet Nur Çebi'de flaş bir gelişme yaşandı.

A Spor'un haberine göre; Beşiktaş'ta Ahmet Nur Çebi, başkan adayı olmayacak. Ahmet Nur Çebi'nin 250 kongre üyesinin imzasını toplamıştı.

Siyah-beyazlı kulübün kongresi, 13 Ekim 2019 Pazar günü saat 19:00'da BJK Akatlar Spor Salonu'nda yapılacak.

Fikret Orman yapılacak kongrede aday olmayacağını "Ben söyleyeceklerimin hepsini söyledim. Kararımı verdim ve o kararımın arkasındayım, Beşiktaş başkanlığını bıraktım ve aday olmayacağım" sözleriyle açıklamıştı.

Milliyet Gazetesi'nden Serdar Sarıdağ'ın haberine göre ise yaşananlar şu şekilde...

Kurmayları ile uzun süredir çalışan Çebi, aday olması konusunda yoğun baskıya rağmen yaptığı son durum değerlendirmesi sonrası adaylık konusunu rafa kaldırdı. Bu süreçte camiadan bir çok isimle görüşen ve özellikle mali kaynak konusundaki arayışlarında sıkıntılar yaşayan Çebi'nin bu nedenle aday olmayacağı öğrenildi. Kulüpten sızan bilgilere göre şu ana kadar 700 imza toplayan Ahmet Nur Çebi'nin bir sonraki seçimde aday olmaya sıcak baktığı ve yine bu konudaki çalışmalarına devam edeceği bildirildi.

Bu kararından sonra dün akşam kendi ofisinde listesindeki arkadaşlarıyla toplanan Ahmet Nur Çebi'nin, başkanlık seçiminde kime oy verilmesi konusunda herkesin kendi iradesine göre hareket etmesini istediği öğrenildi. Ahmet Nur Çebi'nin bu şok kararı karşısında camianın büyük bir şaşkınlık yaşadığı ifade edilirken, bugün saat 17.00'ye kadar aday olması konusunda bazı isimlerin Ahmet Nur Çebi'ye baskı kurmaya devam edecekleri vurgulandı.
Öte yandan adı başkanlık için geçen İsmail Ünal ise yaptığı yazılı açıklamada, "İçinde bulunduğumuz koşullar kıran kırana bir yarışa, müsaade etmemektedir. Bizler güçlerimizi birleştirelim ki, Beşiktaşımız da bu güç sayesinde Şeref'iyle oynayıp, Hakkı'yla kazanmaya devam etsin. Bu olağanüstü dönemde yetkisi olup etkisi olmayan zayıf yönetimler yaratmak yerine tek vücut halinde seçime gitmenin yolunu bulalım" ifadelerini kullandı. Siyah-beyazlı kulüpte Serdal Adalı'nın bugün adaylığını açıklaması bekleniyor.Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Tümü
EN ÇOK OKUNANLAR
TÜMÜ