Ahmet Çakar: "Amatör takım böyle gol yemez"

Ahmet Çakar, Sabah gazetesindeki köşe yazısında Trabzonspor'un Antalyaspor ile 2-2 berabere kaldığı mücadeleyi değerlendirdi.

Haber; Sabah, Fotoğraf; AA
Ahmet Çakar: 'Amatör takım böyle gol yemez'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
09 Temmuz 2020 11:59
Sabah gazetesi yazarı Ahmet Çakar, Trabzonspor ile Antalyaspor'un 2-2 berabere kaldığı mücadeleyi köşesinde değerlendirdi. Ahmet Çakar'ın yazısının tamamını Sabah gazetesini satın alarak ya da buradan ulaşabilirsiniz.

İşte Ahmet Çakar'ın değerlendirmeleri:

"Bir şehir yıllardır şampiyonluğu bekliyor, yüzmüş yüzmüş kuyruğuna gelmişken şampiyonluğu kendi ellerinle kaybediyorsun. İki hafta önce Ankaragücü, dün akşam da Antalyaspor kayıpları bence Trabzonspor'u şampiyonluktan koparttı.

90 dakikaya bakıyoruz, oyunun hiçbir anında sahada Trabzonspor diye bir takım yok. İki gol attılar ama tek gol pozisyonu yok. 2-2'den sonra Antalya biraz şanslı olsa maçı alır giderdi de... Bunu formsuzluk ya da başka bir şeyle açıklamak mümkün değil. Daha 3 gün öncesine bakıyoruz, Galatasaray'ı yenmişsin ama dün Antalyaspor son vuruşlarda becerikli olsa maçı 5 yapardı. Sörloth yok, aslında istediği topları da alamadı. Ekuban yok, Ndiaye yok, Abdülkadir Ömür eskisi gibi değil, defans rezil. Yedikleri ikinci gol Trabzonspor'un amatör takımının yemeyeceği bir gol. Böyle oynarsanız zaten söylenecek bir şey yok.

Gelelim Hüseyin Çimşir'e... Sevgili kardeşim, maç kilitlenmiş, 2-1 öndesin ama Antalyaspor ha attı ha atacak. Alsana önlemini. Ama yok! Maalesef görünen o ki Trabzonspor bu sene de kaybetti. Üstelik dün gece sahada Trabzonspor'u hiç üzmeyecek bir hakem ve özellikle de VAR hakemi vardı. Antalyaspor lehine verilen penaltı yüzde 100, tartışmasız. Trabzon'a verilen ikinci penaltı da penaltı zira Ekuban'ın ayağının arkasına basıyorlar. Ama kornerden gelen topta verilen penaltı bana göre doğru değil. Mesafe çok yakın, Veysel'in koluna istemeden vuruyor. Diğer koluna vursa tamam ama bence bu penaltı ağır ve VAR hakeminin asla çağırmaması gereken bir pozisyon."Tümü
TÜMÜ