Ağaoğlu'ndan Sturridge transferi için itiraf

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, UEFA Avrupa Ligi play-off turu ilk maçı öncesinde İngiliz forvet Daniel Sturridge transferi hakkında konuştu.

Haber; Sporx.com
Ağaoğlu'ndan Sturridge transferi için itiraf
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
22 Ağustos 2019 20:46
Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, son olarak Liverpool forması giyen İngiliz golcü Daniel Sturridge'in transferiyle ilgili açıklamalarda bulundu. 
 
Daniel Sturridge transferinin uzamasıyla ilgili endenleri anlatan Ahmet Ağoğlu "Görüşmelerin büyük bir bölümünde Sertaç Bey vardı, süreç biraz uzun sürdü. Bu  finansal konularda aramızda farklılıklar vardı ve Ailenin Trabzon ve Trabzonspor hakkında hiç bilgisi yoktu. Yurt dışında bilinçli olarak yapılan bir algı operasyonu var. 'Türkiye'ye zorunda değilseniz gitmeyin, güvenli değil' tarzında bir algı oluşturuluyor. Bunlar da transferi zorlaştıran şeyler. Şu anda İngiltere ve Avrupa'nın gözü Trabzonspor'da ve Sturridge'de. Özellikle mümkün olduğunca 'Gitmeyin' diyenlere bu transferin ardından 'Sturridge gitti ama' diye cevap verilecektir. Bu algının kırılması için önemli bir transfer, burada da bana ilk sorulan soru da Daniel Sturridge oldu." dedi. 
 
İngiliz golcünün transferinin, Türkiye ve Trabzonspor'un reklamı için oldukça yararlı olduğunu söyleyen bordo-mavililerin başkanı "Reklam karşılığı değeri diye bir şey vardır. Bunu bağımsız bir firmaya yaptırsınlar görelim. Yani ne kadar para verirseniz Trabzon ve Trabzonspor bu kadar Avrupa'da ve Dünya'da gündemde kalabilirdi? Turizme de katkı sağlayacağına inanıyorum." ifadelerini kullandı
 
Ahmet Ağaoğlu sonra olarak "Trabzonspor'un kız arkadaşı ülkenin güzelliğini, Trabzon'un güzelliğini fark etti. 'Bu algıyı kırmalısınız, sizin ülkeniz yurt dışında çok farklı tanıtılıyor' dedi. Annesi ve amcası da ülkeye hayran kaldı." diyerek sözlerini noktaladı.


Tümü
TÜMÜ