Adem Büyük, Malatyaspor'a transfer oldu

Yeni Malatyaspor'un talip olduğu Adem Büyük, Galatasaray'dan ayrılmak için yönetimle anlaştı. Bu anlaşmanın ardından eski takımıyla el sıkıştı.

Haber; Sporx.com
Adem Büyük, Malatyaspor'a transfer oldu
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
09 Eylül 2020 15:16
Galatasaray'a geçen sezonun başında gelen ve attığı 11 golle Radamel Falcao ile birlikte takımın en skorer iki isminden birisi olan Adem Büyük, Yeni Malatyaspor'la anlaşmaya vardı.

Eski takımının "Bonservisini al gel" çağrısına olumlu yanıt veren tecrübeli futbolcu, sarı-kırmızılı yönetimle masaya oturdu.

Daha fazla oynamak için Yeni Malatyaspor'a gitmek istediğini belirten Adem, alacaklarını ve bonservisini talep etti. Sarı-kırmızılı kurmaylar, "Ya alacaklarını bırak ya da bonservis bedeli getir" yanıtını verdi. Daha fazla şans bulmak için ayrılmak istediğini belirten Adem Büyük, 2 milyon TL'lik alacaklarını bırakarak ayrılmaya karar verdi.

Galatasaray ile ayrılma konusunda anlaşan Adem Büyük'ün, Yeni Malatyaspor ile sözleşme imzaladı.

Galatasaray Kulübü, KAP'a yaptığı açıklamada "Profesyonel Futbolcumuz Adem Büyük ile Şirketimiz arasındaki sözleşme karşılıklı olarak sona erdirilmiştir. Buna göre oyuncu Şirketimize 2.010.508 TL tutarındaki bedeli, karşılıklı sona erdirme tazminatı olarak ödeyecektir." ifadelerini kullandı.

ADEM BÜYÜK'ÜN VEDA MESAJI

"Sevgili Galatasaray Ailesi; Geçtiğimiz yıl beni aranıza kabul ettiğinizde bana layık göreceğiniz sevginin bu denli büyük ve eşsiz olacağını tahmin edemezdim, Galatasaray'daki ilk anımdan itibaren beni sahiplendiniz ve hep özel hissettirdiniz.

Ben de bu sevgiye karşılık verebilmek için elimden gelenin en iyisini yapmaya ve üzerimde taşıdığım armanın değerini bilerek hareket etmeye çalıştım. Bugün yeni bir yolculuğa daha başlıyorum ancak sevginizi kalbimde hep taşıyacağım

Galatasaray'daki kariyerim boyunca bana güvenip yanımda olan başta hocam Sayın Fatih Terim olmak üzere, teknik heyetimize, takım arkadaşlarıma, kulüp çalışanlarımıza, Florya Metin Oktay Tesisleri çalışanlarına ve Galatasaray'ın büyük taraftarına çok teşekkür ederim

Hakkım varsa helal olsun siz de hakkınızı helal edin. Hoşça kalın"Tümü
TÜMÜ