Abdullah Avcı: "Patinaj çekmeye devam"

Beşiktaş Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Yukatel Denizlispor maçı sonrasında hakemlerin performansıyla ilgili konuştu.

Haber; Sporx.com
Abone Ol
Abdullah Avcı: 'Patinaj çekmeye devam'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
10 Kasım 2019 21:43
Süper Lig'in 11. haftasında Yukatel Denizlispor'u 1-0 mağlup eden Beşiktaş'ta teknik direktör Abdullah Avcı, karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

Maç içindeki taktiksel detaylardan bahseden tecrübeli teknik adam, "Oyuncu profiline göre uyguladığımız saha parselasyonu bugün itibari ile 5 maçtır karşılığını alıyor. Rakibimiz kapancaktı, biliyorduk. Buna göre çözüm bulduk. Çizgilere basıp, genişlik vermemiz gerekiyordu. Oyuna biraz daha genişlik verip oyunu ve oyuncunun hızını arttırmamız gerekiyordu. 20. dakikaya kadar çok doğru gerçekleştiremedik bunları. İkinci yarı itibarıyla bunu gerçekleştirdik. Milli araya girerken ivmemiz yukarı doğru gidiyor. Oyunun içinde birtakım detaylar var, son dakikada yapılan hatalar var, bunları da gösterip çalışacağız." diye konuştu."

ŞENOL HOCAMA BAŞARILAR"

Milli takımımıza da başarılar dileyen Avcı, "Oyun planını profiller belirler. İkinci yarı itibariyle buna da çalışacağız. Umarım milli takımlarından dönen oyuncularımız sakatlıksız dönerler. Şenol Hocama da başarılar diliyorum, az kaldı. Tüm kalbimiz onlarla beraber." ifadelerini kullandı.

ADEM LJAJIC'İN PERFORMANSI

Avcı, performansıyla eleştirilen Adem Ljajic'e sahip çıktı.

Ljajic'in de görüşmelerde performansından memnun olmadığını söylediğini belirten Avcı, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Son 3-4 haftadır Ljajic'in yine önemli katkıları var. Problem çözmede katkısı önemli. Golün çözümünde buluştuğu yer önemliydi. Galatasaray maçında stoperin çıkmasını sağlayan Ljajic'di. Belki geçen sene skora, asiste katkı yaptığı için eleştiri olabilir ama bence yukarıya doğru seyreden bir grafiği var. Umarım gol ve asist katkısıyla daha iyi olacak. Onu daha iyi hale getirmek için çalışıyoruz. O da gayret ediyor."

HAKEMLERİN VERDİĞİ KARARLAR

Hakemlerin Video Yardımcı Hakem (VAR) üzerinden verdikleri karara değinen Avcı, "Penaltı var. Daha hafifinde penaltı verildi. Kırmızı kart da var. VAR'ın gelmesini en çok isteyen teknik adamım. Geçen sene çok gidiliyor diye şikayet vardı, bugün az gidiliyor diye eleştiri var. Yarışıyoruz, herkesin canı yanabiliyor. Biraz daha dikkatli olabilirsek, en azından gri olmayan, net pozisyonlarda hakemin VAR'a çağrılabileceğini düşünüyorum." şeklinde konuştu.

"40 SENEDİR ANTRENMAN KAÇIRMADIM"

Hastalığı nedeniyle Braga maçına gidememesiyle ilgili soruyu yanıtlayan Avcı, "1979'dan beri futbolun içindeyim. İlk defa maça gitmediğim oldu. Hem kulübün sağlık organizasyonu hem de hastanenin sağlık kurulu perşembe sabahı gitmemem yönünde karar verdi. 40 senedir antrenman dahi kaçırmadım." cevabını verdi.

Oyunculardan Umut Nayir'in de hasta olduğuna dikkati çeken Avcı, "Maça gelemedi, serum yiyor. Bir sporcu her an bunun içinde. Toplum bu mu oldu, bunu mu kovalayacağız?" açıklamasını yaptı.

Sürekli kadro değişikliğiyle ilgili yapılan eleştirilere de tepki gösteren Avcı, "10 kişilik sağlık ekibi var. Yorgunluk testleri, sakatlanma riski ölçüm testi var. Bu eleştiri, oynayan futbolcuyu değersiz hale getiriyor. Beşiktaş formasını giyen her oyuncu değerlidir. Avrupa kupasında 10 puanımız olabilirdi. Buradaki hakemleri konuşuyorsunuz, oradakileri de konuşun." değerlendirmesinde bulundu.

Son haftalardaki çıkışlarıyla ilgili Avcı, "Bazen teknik adam gider, bazen yeni yönetim gelir ve pozitif değişiklik olur. Yeni yönetimin bizlerle iletişimi son derece iyi. Kazandıkça enerji daha yukarı çıkar, birbirine sarılmalar başlar. Şu an onu yaşıyoruz. Bize yardımcı ve destek oluyorlar. Onlara da teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

"PATİNAJ ÇEKMEYE DEVAM EDİYORUZ"

Hakem kararlarının ve yabancı oyuncu sayısının çok konuşulduğuna dikkati çeken Avcı, "Devamlı hakemleri konuşursak, altyapıları konuşursak, bu savunma şekli olur. Eğitime ve bilgiye yatırım yapmadıkça, daha geriye gidiyoruz. Stadın güzel olabilir, insan kalitesi olmayınca, bilgi olmayınca... Devamlı çatışma haline girersek mesafe kat edemeyiz. Başladığımızdan beri hakem, yabancı sayısı, aç kapa, uzat kısalt konuşuyoruz. Yerli ve yabancı rekabetini nasıl sağlarız, eğitimle yerli oyuncu sayısını nasıl çoğaltırız konularını konuşmuyoruz. Patinaj çekmeye devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş ile karşı karşıya getirilmeye çalışıldığını savunan Avcı, "Hocamızla ilişkimiz çok sağlam. Yılın teknik direktörü ödülünü benimle paylaşmış, çok saygı duyduğum biri. Bütün sevgimle onun yanındayım. Hocayla karşı karşıya gelmedik ama böyle algı oluşturmayalım lütfen." değerlendirmesinde bulundu.

Ligin ilk 6 haftasındaki kötü sonuçların eleştirilmesiyle ilgili soruya Avcı,"Bu kadar emek verdikten sonra 5 maçla antrenörlük tartışılmaz. Hala eksiklerimiz var. Tamamlamamız gereken bir sürü şey var. Beşiktaş forması her zaman yarışın içinde olmalı. Yönetim değişikliği, oyuncu transferi, sakatlıklar, bir sürü şey var." yanıtını vererek sözlerini tamamladı.

 

 Tümü
TÜMÜ