Abdullah Avcı: "Kendimizi sorgulayacağız"

Beşiktaş Teknik Direktörü Abdullah Avcı, 4-2 sona eren Slovan Bratislava maçının ardından değerlendirmelerde bulundu.

Haber; Sporx.com
Abdullah Avcı: 'Kendimizi sorgulayacağız'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
20 Eylül 2019 00:36

Beşiktaş Teknik Direktörü Abdullah Avcı, 4-2 kaybettikleri Slovan Bratislava maçının ardından değerlendirmelerde bulundu.

Bratislava maçı ve son dönemdeki kötü sonuçlarla alakalı olarak Abdullah Avcı, "Çok fazla değerlendirecek bir şey yok. Bugünkü görünen veya sistem, organizasyon, bireysel performans, takım savunmasında hata, yani bunun çok açıklaması yok. Bunun içinde bir takım çözümler bulmaya çalışacağız. Bu seviyede bu kadar geçiş, pozisyon verme, ayağında veya top rakipteyken takım savunmasını yapamama..." ifadelerini kullandı.

"KENDİMİZİ SORGULAYACAĞIZ"

"Öne geçmene rağmen parça parça, bölüm bölüm iyi yapmaya çalıştığın şeyler var. Bu seviyede, bu şekilde bireysel hata yapamazsın." diyerek sözlerini sürdüren Avcı, "Hangi sistemle oynarsan oyna, hangi organizasyonla oynarsan oyna bunu kaldırmaz. Bir çözüm bulmak gerekiyor. Kendimizi de sorgulayacağız, oyuncu da aynı şekilde. Çözüm bulmaya çalışacağız." dedi.

"SAĞLIK, GİDİŞAT..."

Stoperde sakatlıklar ve cezalılar sonrası kimi oynatacağına dair gelen soruya Beşiktaş'ın hocası, "Pazartesi maçımız var. Sağlıkla ilgili, gidişatla ilgili, Enzo'nun durumu ne, Victor Ruiz ile ilgili durum ne ortaya çıkacak. Bunların sonunda mevcutun durumu içinde değerlendirmeye çalışacağız." cevabını verdi.

"SAHADA DOĞRU DURMUYORSAN..."

Takımın düşen pas yüzdesiyle alakalı soruyu ise Avcı, "Topa sahip olurken de sahada bir duruş vardır savunma anlamında, sen içeriyi kapatmıyorsan, sahanın içerisinde doğru durmuyorsan bunu bireysel performansla da, takım organizasyonuyla da açıklayamazsın. Bir çözüm bulacağız." sözleriyle cevapladı ve röportajı noktaladı.

''BEN DE BU DURUMA ALIŞIK DEĞİLİM''

Kariyerinde alışık olmadığı bir dönem yaşadığını belirten Abdullah Avcı, ''Bir disiplin sorunu olduğunu düşünmüyorum. Bireysel hataların büyük ihtimalle odaklanma sorunu nedeniyle kaynaklandığını düşünüyorum. Sistem ne olursa olsun bireysel performans çok önemli oluyor. Ben ve futbolcularım kendi aramızda tartışır bir çözüm yolu bulmaya çalışırız. En çok savunma güvenliğine önem veririm. Ben de meslek hayatımda alışık olmadığım bir dönem yaşıyorum. Umarım bir an önce çözüm buluruz.'' diyerek sözlerini bitirdi.
Tümü
TÜMÜ