Abdullah Avcı: "Kendimizi mi, hakemi mi konuşalım"

Beşiktaş Teknik Direktörü Abdullah Avcı, "Bu maçın senaryosunu yazsan, çizsen, nasıl anlatayım onu bilmiyorum. Çünkü eşit şartlarda bir müsabaka olmadı" dedi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; AA
Abdullah Avcı: 'Kendimizi mi, hakemi mi konuşalım'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
14 Eylül 2019 23:01
Süper Lig'in 4. haftasında deplasmanda Gazişehir Gaziantep'e 3-2 yenilen Beşiktaş'ta teknik direktör Abdullah Avcı, "Bu maçın senaryosunu yazsan, çizsen, nasıl anlatayım onu bilmiyorum. Çünkü eşit şartlarda bir müsabaka olmadı." dedi. Avcı, mücadelenin ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, son haftalarda oynadıkları oyun kalitesini bu maça da yansıtmak istediklerini söyledi.

Maçın ilk beş dakikasında oyunda plan, organizasyon ve pasın olduğunu belirten Avcı, şunları kaydetti:

"Bir taç atışı, ayağa bastı diyorlar, faul var diyorlar. Penaltı, kırmızı kart. Eksik kalmamamız lazım. Bazen golü feda edersin ama ondan sonraki 95 dakika eşit şartlarda oynayamadık. Rakibin de geçiş takımıydı. İlk yarıdaki golden sonda 4-4-1 düzenine döndük. Sonra ikinci yarıda bir hamle daha yaptık. Çünkü rakip oyunun başından beri beşli oynuyordu. İkinci yarı beşliye de hazırlanmıştık dörtlüye de hazırlandık. Çünkü savunmada birebir eşleşmek istiyorlardı. Arkada sayısal olarak eksik kalmamıza rağmen oyunu kurarken bir fazla gibiydik. Çünkü ikili karşılıyorlardı. 3-3-3 düzenini döndük. Burada oyun istediğimiz gibi gitmeye başlarken ikinci golü yedik. Arkasından üçüncü golün gelmesiyle oyun disiplininden koptuk. Ve o arada bir kırmızı kart. Önce rakip yapıyor. Hakemin bunu kaçırmaması lazım. Ama benim oyuncumun da sahanın içinde buna karşılık vermemesi lazım."

"CEZA ALMADIĞINA GÖRE ATILMAYA DEVAM EDECEK"

Son dakikalarda oyunun hareketlendiğini ve oyuncuların organizasyonu doğru kullanıp dönüş yapmak istediğini anlatan Avcı, şu ifadeleri kullandı:

"Takımımız üst üste fırsatları da yakaladı. 3-2'den sonra da fırsat yakaladılar ama değerlendiremediler. Bu maçın senaryosunu yazsan, çizsen, nasıl anlatayım onu bilmiyorum. Çünkü eşit şartlarda bir müsabaka olmadı. Rakipten bir kırmızı kart, bizden iki kırmızı kart oldu. Gaziantep'i kazanmasından dolayı tebrik ediyorum. Ben şunu merak ediyorum; o oyuncu beş gün önceki hazırlık maçında da atıldı, bugün geldi yine atıldı. Bunun nasıl olduğunu bilmiyorum. Herhalde ceza almadığına göre atılmaya devam edecek. Hazırlık maçına resmi hakemler geliyor. O zaman gelmesin maçı antrenörler yönetsin. Biz oynamaya çalışan bir takımız. Bugün topa sahip olma oranımız yüzde 65 civarında olmaya devam edecekti. Ama oyuna hız kazandırılamadı."

"GOLÜ TELAFİ EDEBİLİRDİK AMA KIRMIZI"

Beşiktaş Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Gazişehir Gazientep'e 3-2 yenildikleri maçın ardından değerlendirmelerde bulundu.

İşte Abdullah Avcı'nın yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamalar:

"Maçtan evvel de söyledim. Rakip dörtlü mü oynayacak, beşli mi? Beşli oynadılar ve topla oynama süremiz bu nedenle artacaktı. Penaltı ve kırmız karta kadar her şey yolundaydı. Golü telafi edebilirdik ama kırmızı kartla eksik kalmamızın telafisi yoktu. Beşinci dakikadan sonra oyun kafa kafaya gitse oyunu değerlendirebilirdik."
 
"HAKEMİ Mİ KONUŞALIM!"
 
"Oyunda birçok senaryo vardı. 10 kişi kaldıktan sonra 4-4-1'e döndük. Merkezde çok boşluk vermeye başladık. Sonra yediğimiz ikinci, üçüncü gol. Bir kırmızı kart daha. Bugün kendi durumumuzu mu konuşalım, hakemi mi konuşalım! Gaziantep takımını tebrik ederiz. Biz tüm hamlelerimizi yaptık. Halil Umut Meler birçok final yönetti, nerede nasıl maçlar yönettiğini biliyoruz ama geriye gitmemeli."

"İLK PLANDA KIRMIZIYI VERMESİ GEREKİYOR"

"Oyuncular son anlarda geri dönüş yapmak istediler ama sonuç alamadık. Derhal toparlanıp Avrupa'daki maça odaklanmamız gerekiyor. İkinci kırmızı kart öncesi zaten rakip oyuncu dirsek atıyor. Benim oyuncumun onu yapmaması lazım ama hakemin ilk planda kırmızıyı vermesi gerekiyordu. Fakat kırmızı kart gören futbolcu üç gün önce hazırlık maçında da kırmızı kart görüyor, bu maça çıkıyor, burada da kırmızı kart görüyor. TFF'nin bu durumu incelemesi gerekiyor."

"BURAK YILMAZ DÖNDÜKTEN SONRA..."

"Burak Yılmaz şu anda Türk futbolunun gelmiş geçmiş en önemli oyuncularından biri. Döndükten sonra elbette oyun aksiyonlarımızı genişletecektir ama her şeyi çözecek gözüyle bakmamak gerekiyor"


Tümü
TÜMÜ