A101 kaçta kapanıyor? 22 Mayıs Cuma A101 ne zaman kapanır? A101 çalışma saatleri

A101 market kaçta kapanıyor sorusu bugünün en çok sorulan sorularından birisi. A101 ne zaman kapanacağına dair sorudan A101 çalışma saatleri, A101 mesai saatleri merakla takip ediliyor. Sokağa çıkma yasağının olacağı günler boyunca bakkal ve marketler kaça kadar açık? sorusuna ilişkin yüzbinlerce arama yapılıyor. Bunun sebebi marketlerin açık olacağı saatlere göre Bugün marketler kaçta kapanacak? Marketler açık mı? bakkal ve marketler kaça kadar açık soruları sorulmasıdır. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Sokağa çıkma yasağı 15 Mayıs'ı, 16 Mayıs'a bağlayan saat 00:00'da başlayacak ve dört gün boyunca sürecek. 18-19 Mayıs günlerinde bakkal, market, kasap, manav, fırın, tatlıcı gibi işletmelerin 10.00-16.00 arasında hem satış hem evlere servis için açık olmalarına imkan tanıyoruz." açıklamasını yapmıştır. Detaylar haberimizde...

22 Mayıs 2020 09:06
A101 kaçta kapanıyor? 22 Mayıs Cuma A101 ne zaman kapanır? A101 çalışma saatleri
Ünlü market zinciri A101 kaça kadar açık sorusunun en çok sorulduğu günlerdeyiz. Bu konuya ilişkin yapılan açıklamalarda A101 marketin saat kaçta açılıp kaçta kapanacağına dair detaylar haberimizde. Sokağa çıkma yasağı ilan edilecek olan günde bakkal ve marketlerin kaça kadar açık olacağı merak ediliyor. Hangi saatlere kadar bakkal ve marketler kaça kadar açık olacağı konusu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sokağa çıkma kısıtlandırması ile ilgili detayları da paylaştı. Vatandaşlar ise yasakta marketlerin açık olup olmayacağını merak ediyor.

A101 KAÇTA KAPANIYOR, A101 MARKET MESAİ SAATLERİ, A101 MARKET ÇALIŞMA SAATLERİ

BİM KAÇTA AÇILIYOR KAÇTA KAPANIYOR?

BİM 09.00- 21.00 arası çalışıyor.

A101 ÇALIŞMA SAATLERİ

A101 09.00-21.00 arası hizmet veriyor.

ŞOK MARKET KAÇTA AÇILIYOR, KAÇTA KAPANIYOR?

ŞOK Market 09.00-21.00 arası hizmet veriyor.

İçişleri Bakanlığı yayımladığı sokağa çıkma kısıtlaması genelgesinde ise 15 Mayıs tarihinde marketlerin saat 23.00'kadar çalışabileceğini belirtti.

MARKET, BAKKAL, KASAP, MANAV CUMA 23.00'E KADAR: 15 Mayıs Cuma günü market, bakkal, manavlara ek olarak kasaplar da saat 23.00'e kadar açık.

CUMARTESİ-PAZAR HEPSİ KAPALI: Cumartesi ve pazar market, bakkal, manav, kasaplar ve online satış yapan işletmeler kapalı.

PAZARTESİ-SALI 10.00-16.00 ARASI: Pazartesi ve salı marketler, bakkallar, manavlar ve kasaplar 10.00-16.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek. Vatandaşlar ikametlerine en yakın market, bakkal, manav ve kasaplara gidip gelebilecek. Aynı saatler arasında marketler, bakkallar, manavlar ve kasaplar evlere servis de yapabilecek.

FIRIN VE TATLICILAR 4 GÜN AÇIK: Cumartesi, pazar, pazartesi ve salı günleri fırın ve tatlıcılar açık olacak. 4 gün süresince vatandaşların dışarı çıkamadığı saatlerde tatlı satışı yapan iş yerleri sadece eve/adrese servis şeklinde satış yapabilecek.

LOKANTALAR EVE SERVİS: Ramazan ayı dolayısıyla 4 gün sadece evlere paket servis şeklinde hizmet sunmak üzere lokanta ve restoran tarzı işyerleri açık olacak.
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN MARKETLER İLE İLGİLİ AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sokağa çıkma kısıtlandırmasıyla ilgili şu bilgileri verdi;

"Çarşamba günü yine aynı saatler arasında 0-14 yaş grubu arası çocuklarımız için benzer bir kolaylığı devreye alıyoruz. Cuma günü de 15-20 yaş grubu arası aynı imkandan faydalanacaktır. Herhangi bir olumsuzluk tespit etmediğimiz taktirde bu uygulamayı önümüzdeki haftalarda da sürdürmeyi planlıyoruz. 16, 17, 18, 19 Mayıs tarihlerinde yine sokağa çıkma sınırlandırması uygulanacaktır. Sokağa çıkma kısıtlamasının 18, 19 Mayıs günlerinde bakkal, market, manav, kasap, fırın, tatlıcı gibi işletmelerin ve online platformların saat 10.00 ila 16.00 arasında hem satış hem evlere servis için açık olabilmelerine imkan sağlıyoruz. Yaşlılarımız, 17 Mayıs pazar günü 11 ile 15 saatleri arasında sokağa çıkabileceklerdir."
KİMLERE SERBEST

AYRI AİLELER: Genelgeyle son günlerde tartışma konusu olan boşanmış anne babaların çocuklarını görebilmesine de olanak tanındı. Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde, ayrı anne ve babalar mahkeme kararını ibraz etmeleri şartıyla çocuklarını görebilecek.

65 YAŞ ÜSTÜ PAZAR GÜNÜ: Pazar günü, 11.00-15.00 saatleri arasında 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olanlar ve refakatçileri dışarı çıkabilecek.

CENAZESİ OLANLAR: Cenaze defin görevlileri ile birinci derece yakınlarının cenazelerine katılacak olanlar, elektrik, su, doğalgaz, telekomünikasyon gibi kesintiye uğramaması gereken hizmetlerin sürdürülmesinde görevli olanlar gibi çok sayıda kişi ve görevli de yasaktan istisna olacak.

EKMEK VE GAZETE

- 4 gün boyunca ekmek dağıtımının düzenli olması amacıyla vali ve kaymakamların başkanlığında fırıncılar odası, yerel yönetim, emniyet ve jandarma temsilcilerinin katılımıyla oluşturulacak komisyon tarafından, her mahalle için muhtar görüşü de alınarak ekmek dağıtım planı yapılacak.

- Cumartesi ve pazar günü gazete dağıtımı, gazete şirketlerinin ring halinde çalışacak dağıtım araçları, belirlenen içme suyu dağıtım bayileri ve Vefa Sosyal Destek Birimleri aracılığıyla yapılacak. Pazartesi ve salı günü gazete dağıtımı/satışı marketler ve bakkallar aracılığı ile olacak.

Daha fazla göster
yukarı ok