90:00

M.S. Fenerbahçe, derbide Galatasaray'ı 2-1 mağlup etti.
101' Maçın son düdüğü çaldı.
100' Van Aanholt'un sol kanattan ceza sahasına doğru kullandığı taç atışında Diagne topu indirdi. Serdar Dursun bu topu uzaklaştırdı. Galatasaraylı oyuncular bu pozisyonda Serdar Dursun'un topla elle oynadığı gerekçesi ile penaltı itirazlarında bulundu ama hakem oyunu devam ettirdi.
99' Serbest vuruşu Cicaldau direkt kaleye doğru kullandı. Top barajdan döndü.
97' Nelsson hava topu mücadelesinde Serdar Aziz'in müdahalesi ile yerde kaldı. Galatasaray ceza sahası yayının solundan bir serbest vuruş kullanacak.
95' KIRMIZI KART! Fatih Terim itirazları nedeniyle ikinci sarı karttan kırmızı kart gördü.
95' Galatasaray yedek kulübesindeki Ömer Bayram da itirazları nedeniyle sarı kart gördü.
95' Halil Umut Meler, Fenerbahçe yedek kulübesine giderek Szalai ve İrfan Can'a sarı kart gösterdi.
94' Crespo, Süper Lig'deki ilk golünü kaydetti.
93' GOL Fenerbahçe öne geçti... Sağ kanatta topla buluşan Rossi topu Crespo'ya çıkarttı. Sağ çaprazdan ceza sahasına sokulan Crespo, yerden uzak direğe doğru çok sert bir vuruş yaptı. Direğin içine çarpan top ağlara gitti.
92' Diagne'nin pasıyla ceza sahasının sağında Mohamed topla buluşmak istedi. Ama Fenerbahçe savunması araya girdi.
90' Maçın sonunda en az 7 dakika uzatma oynanacak.
89' Fenerbahçe'de Mert Hakan, Mesut Özil ve Berisha oyundan çıktı. Rossi, Serdar Aziz ve Serdar Dursun oyuna dahil oldu.
89' KAÇTI! Sol kanattan bindirip sıfıra inen Van Aanholt'un ön direğe çıkarttığı topa Mohamed vuruşunu yaptı. Top savunmadan döndü. Seken topla buluşan Kerem sol çaprazdan vuruşunu yaptı. Top direğin hemen yanından dışarıya gitti.
88' Fenerbahçe'de az sonra üç oyuncu değişikliği yapılacak.
87' Uzun süren VAR incelemesi sonrasında oyun yeniden başladı.
83' GOL İPTAL! Van Aanholt'un sol çaprazdan ön direğe doğru kullandığı serbest vuruşta Diagne kafayı vurdu ve topu uzak köşeden ağlara gönderdi. VAR incelemesi sonrasında ise Diagne'nin kafa vuruşunu yapmadan önce Berisha'ya faul yaptığı tespit edildi ve GOL iptal edildi.
83' Galatasaray'da Feghouli yerine Mohamed oyuna dahil oldu.
82' KIRMIZI KART! Tisserand, sol çaprazda Kerem'e yaptığı faul sonrasında ikinci sarı karttan kırmızı kart gördü. Galatasaray sol çaprazdan bir duran top kullanacak.
81' Galatasaray bu bölümde oyunu rakip yarı alana yıkmayı başardı.
80' BERKE KURTARDI! Hızlı gelişen Galatasaray atağında Berkan'ın pasıyla savunmanın arkasına sarkan Diagne, ceza sahasına girer girmez kaleci ile karşı karşıya pozisyonda vuruşunu yaptı. Berke gole izin vermedi.
79' Fenerbahçe ön alanda pres yaparak Galatasaray'ın geriden oyun kurmasını engellemeye çalışıyor.
77' TEHLİKE! Sol kanattan bindiren Van Aanholt, penaltı noktası ile kale sahasındaki boşluğa topu çıkarttı. Bu topa Cicaldau gelişine bir vuruş yaptı. Kim, araya girip topun kaleye gitmesine izin vermedi.
76' Sol kanattan yapılan ortada ceza sahası yayının sağına doğru düşen topa Ferdi gelişine bir vuruş yaptı. Top yandan dışarıya gitti.
74' Oyun bu bölümde sık sık faul düdükleri ile duruyor.
72' Sol çaprazdan Van Aanholt'un arka direğe doğru havalandırdığı topa Diagne hamle yapmak istedi. Novak araya girdi. Diagne'nin pozisyonu için ofsayt bayrağı da havada.
71' Maça dörtlü savunma ile başlayan Fenerbahçe, yapılan oyuncu değişikliklerinden sonra üçlü savunmaya geçti.
70' Fenerbahçe'de İrfan Can ve Sosa kenara gelirken Osayi-Samuel ile Crespo oyuna dahil oldu.
69' BERKE KURTARDI! Taylan kendi yarı sahasından aldığı topla rakip ceza sahası yayına kadar sokuldu. Sağındaki Cicaldau'yu topla buluşturdu. Cicaldau topu soluna çekip uzak köşeye doğru yerden vuruşunu yaptı. Berke sağına çok iyi uzandı ve gole izin vermedi.
67' Taylan'ın ceza sahasına doğru gönderdiği topa Feghouli hamle yaptı. Ama pas isabetli olmadı ve kaleci Berke topu kontrol etti.
66' Fenerbahçe'de Osayi-Samuel oyuna girmek için son hazırlıklarını yapıyor.
65' Nelsson, Berisha'ya yaptığı faul nedeniyle sarı kart gördü.
64' Galatasaray'da Taylan ve Diagne oyuna girerken Halil ve Morutan kenara geldi.
62' Mert Hakan'ın pasıyla ceza sahasının sağında topla buluşan İrfan Can'ın yerden kale sahasına kestiği topu Nelsson karşıladı.
62' Galatasaray'da Taylan ve Diagne oyuna girmek için hazırlık yapıyor.
61' TEHLİKE! Hızlı gelişen Fenerbahçe atağında ceza sahasının solunda topla buluşan Mert Hakan topu arka direğe havalandırdı. Bu topu kontrol eden İrfan Can, sağ çaprazdan yakın direk dibine doğru vuruşunu yaptı. Muslera soluna uzanarak topu kontrol etti.
60' Galatasaray rakip yarı alanda pas yaparak boşluk bulmaya çalışıyor.
59' Yedlin'in pasıyla sağ çaprazda topla buluşan Morutan, rakibinden sıyrılıp uzak köşeye doğru vuruşunu yaptı. Top farklı şekilde üstten dışarıya gitti.
58' Berkan'ın ceza sahasına doğru havalandırdığı topa Kerem hamle yapmak istedi. Ama pas çok hızlı olunca top kaleci Berke'de kaldı.
56' KRİTİK HAMLE! Kerem'in pasıyla sol çaprazdan ceza sahasına sokulan Van Aanholt, kaleci ile karşı karşıya pozisyonda topu kale sahasına doğru çıkarttı. Kim, kritik bir hamle yaparak Halil ve Feghouli'den önce topa dokunmayı başardı.
55' Morutan'ın pasıyla topla buluşan Yedlin sağ çaprazdan ceza sahasına sokulmak isterken yerde kaldı. Halil Umut Meler oyunu devam ettirdi.
54' İrfan Can'ın sol kanattan arka direğe doğru kullandığı serbest vuruşta kimse topa dokunamadı. Ters kanada açılan top taca çıktı.
53' Mesut sol kanatta Yedlin ile girdiği ikili mücadelede yerde kaldı. Fenerbahçe bir duran top şansı elde etti.
52' YANDAN DIŞARIYA! Sağ kanatta topla buluşan Sosa'nın ortasında ceza sahasının solunda topla buluşan Berisha'nın ilk vuruşunda top savunmadan döndü. Seken topla yeniden buluşan Berisha'nın sol çaprazdan sol ayağı ile yaptığı vuruşta top uzak direğin yanından dışarıya gitti.
50' Sosa'nın pasıyla sağ kanatta topla buluşan Mert Hakan'ın ortasında Muslera topu kontrol etti.
50' Mesut'un pasıyla ceza sahasında topla buluşan Zajc, sol çaprazdan dar açıdan vuruşunu yaptı. Top Nelsson'dan sekip taca çıktı.
49' İrfan Can'ın pasıyla ceza sahasının sağında topla buluşan Berisha'nın arka direğe çıkarttığı topu Yedlin uzaklaştırdı. Berisha'nın topla buluştuğu pozisyon için ofsayt bayrağı da havada.
48' Zajc'ın pasıyla ceza sahasının solunda topla buluşan Mesut'un kale sahasının hemen gerisine doğru çıkarttığı topu Marcao uzaklaştırdı.
46' AZ FARKLA DIŞARIYA! Kerem topla beraber sol kanattan ceza sahasına doğru sokulup sağ çaprazdaki Morutan'ı gördü. Morutan, ceza sahası yayına doğru sokulup vuruşunu yaptı. Top yakın direğin hemen yanından dışarıya gitti.
45' İkinci yarı başladı.
D.A. Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, ilk yarının son düdüğü sonrası hakeme yaptığı itirazlar nedeniyle sarı kart gördü.
D.A. İlk 45 dakika 1-1'lik eşitlikle sona erdi.
49' İlk yarının son düdüğü çaldı.
47' Halil Umut Meler, taca çıkmak üzere olan topa henüz oyun alanını terketmeden önce müdahale eden Fatih Terim'e sarı kart gösterdi.
46' KRİTİK HAMLE! Cicaldau'nun pasıyla sol kanatta hareketlenip sıfıra inen Kerem'in yerden ön direğe doğru kestiği topa Berke müdahale etti. Daha sonrasında da Fenerbahçe savunması topu uzaklaştırdı.
46' Novak, Feghouli ile girdiği hava topu mücadelesi sırasında bir sakatlık geçirdi. 
46' Novak ayağa kalktı ve oyun yeniden başladı.
44' İlk yarının sonunda en az 3 dakika uzatma oynanacak.
43' Sol kanattan ön direğe doğru kullanılan köşe vuruşunda Halil topu karşıladı.
43' Sosa'nın pasıyla sol kanatta topla buluşan Novak'ın ortasında Yedlin'den seken top kornere gitti.
42' Sağ kanatta hareketlenen Ferdi'nin ortasında herkesi aşan top ters kanattan taca çıktı.
41' Galatasaray sağ kanadını kullanarak Fenerbahçe kalesine yüklenmeye çalışıyor.
38' Van Aanholt derin bir topla sol kanatta Kerem'i topla buluşturmak istedi. Ferdi araya girdi ve topu taca yolladı.
36' Oyun sık sık durmaya başladı.
34' Mert Hakan da yaşanan gerginlik nedeniyle sarı kart gören isimler arasına katıldı ve cezalı duruma düştü.
34' Marcao da sarı kart gördü.
34' Halil Umut Meler, Muslera ile aynı gerekçeden ötürü Berke'ye de sarı kart gösterdi.
34' Gerginliğe kalesini terkederek karışan Muslera sarı kart gördü.
33' İki takımın oyuncuları arasında gerginlik yaşanıyor.
31' Mesut Özil, bu sezon Fenerbahçe forması ile ligdeki dördüncü golünü kaydetti.
30' GOL Fenerbahçe skora dengeyi getirdi... İrfan Can'ın pasıyla savunmanın arkasına sarkan Mesut, topla beraber cepheden ceza sahasına sokuldu. Kaleci Muslera ile karşı karşıya pozisyonda sağ ayağıyla vuruşunu yaptı ve topu Muslera'nın solundan ağlara gönderdi.
29' Galaatsaray bu bölümde daha fazla topla oynayarak maçın kontrolünü elinde tutmaya çalışıyor.
27' Sağ kanattan Yedlin'in yaptığı ortada arka direğe düşen topu Fenerbahçe savunması karşıladı. Ceza sahasının sol çaprazına doğru açılan topa Van Aanholt gelişine bir vuruş yaptı. Top farklı şekilde yandan dışarıya gitti.
25' İrfan Can'ın sağ kanattan arka direğe doğru yaptığı ortada topla buluşan Berisha topu kale sahasına doğru havalandırdı. Ters kanada açılan topu Galatasaray savunması uzaklaştırdı.
24' Mert Hakan, rakip yarı alanın ilk metrelerinde Berkan ile girdiği ikili mücadelede yerde kaldı. Berkan bu faulü sonrasında sarı kart gördü.
23' Tisserand rakip yarı alanın ortalarında Van Aanholt'a yaptığı faul nedeniyle sarı kart gördü.
21' Fenerbahçe rakip yarı alanda pas yaparak boşluk bulmaya çalışıyor.
19' Novak'ın sol kanattan ceza sahasına doğru kullandığı taç atışında Cicaldau topu uzaklaştırdı.
19' Sosa'nın kale sahasına doğru kullandığı serbest vuruşta Berkan topu karşıladı.
18' Berisha sağ kanatta Berkan ile girdiği ikili mücadelede yerde kaldı. Fenerbahçe, ceza sahasının sağ yan çizgisi ile sağ taç çizgisinin arasındaki boşluktan bir serbest vuruş kullanacak.
16' Kerem Aktürkoğlu, bu sezon Galatasaray forması ile ligdeki üçüncü golünü kaydetti.
15' GOL Galatasaray golü buldu... Hızlı gelişen Galatasaray atağında Kerem topu Morutan'a verdi. Morutan bekletmeden topu yeniden Kerem'e aktardı. Ceza sahası yayından topla beraber içeriye sokulan Kerem, kaleci ile karşı karşıya pozisyonda vuruşunu yaptı ve topu kaleci Berke'nin solundan ağlara gönderdi.
13' Sosa'nın arka direğe doğru kullandığı serbest vuruşta Novak topu penaltı noktası ile kale sahasının arasındaki boşluğa indirdi. Feghouli bu topa müdahale etti. Havalanan topu Muslera kontrol etti.
12' İrfan Can sağ kanatta hareketlenmek isterken Kerem'in müdahalesi ile yerde kaldı. Fenerbahçe bir duran top şansı yakaladı.
10' BERKE KURTARDI! Hızlı gelişen Galatasaray atağında Kerem'in pasıyla topla buluşan Feghouli, sağ çaprazdan ceza sahasına girer girmez vuruşunu yaptı. Berke gole izin vermedi.
10' Fenerbahçe pas yaparak oyunu rakip yarı alana taşımaya çalışıyor.
9' Marcao sol çapraza uzun bir top göndererek Van Aanholt'u topla buluşturmak istedi. Ama Van Aanholt bu topa yetişemedi. Taç.
7' Paslaşılarak kullanılan serbest vuruş sonrasında sol kanatta Kerem topla buluştu. Kerem, kendisini karşılamak isteyen Ferdi'yi çalımlamak istedi. Ferdi araya girip topu taca yolladı.
6' Halil rakip yarı alanın ortalarında Tisserand ile girdiği ikili mücadele sonrasında yerde kaldı. Galatasaray bir duran top şansı yakaladı.
5' Mert Hakan'ın pasıyla sol kanatta topla buluşan Zajc, sol çaprazdan ceza sahasına sokuldu. Topu sağına çekip yakın direğe doğru vuruşunu yaptı. Muslera topu kontrol etti.
4' Van Aanholt'un sol kanattan arka direğe doğru yaptığı ortada hiçbir takım arkadaşı topa doğru hareketlenmedi. Berke zorlanmadan topun kontrolünü sağladı.
3' Fenerbahçe ön alanda baskı yaparak topu kazandı. Mert Hakan, ceza sahası yayının gerisinden şutunu çekti. Muslera bu topu kontrol etmeyi başardı.
2' Ferdi'nin sağ kanattan ceza sahasına doğru kullandığı taç atışında Van Aanholt topu karşıladı.
2' Fenerbahçe sağ kanadını kullanarak rakip kaleye yüklenmeye çalışıyor.
M.Ö. Cicaldau'nun sol kanattan kullandığı köşe vuruşunda arka direğe seken topu Berke kontrol etti.
M.Ö. Sol kanatta hareketlenen Kerem, sıfıra inerek yerden ceza sahasına doğru pasını verdi. Novak araya girerek topu kornere gönderdi.
M.Ö. Halil Umut Meler'in ilk düdüğü ve dev maç başladı.
M.Ö. İki takımın oyuncuları ve hakemler sahaya çıktı.
M.Ö. Galatasaray taraftarı bu maç öncesinde son dönemin popüler dizisi Squid Game temalı bir koreografi sergiledi.
M.Ö. Maç öncesinde yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, "Biz de taraftar da dolu tribünleri ve bu atmosferi çok özlemişiz. Taraftarımızla bütünleşip oyunumuzu oynamaya ve maçı kazanmaya çalışacağız. Bu maçta topun kontrolünü almaya çalışacağız. Kazanmayı tabii ki hepimiz isteriz. Mümkünse iyi oynayarak bu maçı kazanmak istiyoruz." ifadelerini kullandı.
M.Ö. Maç öncesinde yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, "Derbiler hem takımlar hem taraftarlar için çok önemlidir. Böyle maçlarda karakterli oynamanız gerekir. Bu maçta taktiksel anlamda zeki olmak gerekir. Biz buraya kazanmaya geldik. Bizim birden fazla sistemde oynamamız gerekiyor. Oyuncularımızın kendilerini daha rahat hissetmesi için bazı değişiklikler yapmanız gerekebiliyor. Bu maçta da bu nedenle dörtlü savunma oynamayı tercih ettik." dedi.
M.Ö. Fenerbahçe'nin mücadeleye dörtlü savunma ile başlaması; sağ bek pozisyounda Ferdi'nin, defansın göbeğinde Tisserand ve Kim ikilisinin, sol bekte ise Novak'ın görev yapması bekleniyor.
M.Ö. Fenerbahçe'nin yedekleri: Ertuğrul, Serdar Aziz, Meyer, Rossi, Pelkas, Serdar Dursun, Osayi-Samuel, Crespo, Nazım, Szalai.
M.Ö. Galatasaray'ın yedekleri: İsmail, Taylan, Alpaslan, Babel, Mohamed, Oğulcan, Ömer Bayram, Barış Alper, Emre Kılınç, Diagne.
M.Ö. FENERBAHÇE: Berke, Ferdi, Tisserand, Kim, Novak, Sosa, Zajc, Mert Hakan, İrfan Can, Mesut, Berisha.
M.Ö. GALATASARAY: Muslera, Yedlin, Nelsson, Marcao, Van Aanholt, Berkan, Cicaldau, Feghouli, Morutan, Kerem, Halil.
M.Ö. İki takımın da ilk onbirleri belli oldu.
M.Ö. Galatasaray'da Taylan Antalyalı; Fenerbahçe'de ise Filip Novak, Miha Zajc ve Mert Hakan Yandaş sarı kart sınırında bulunuyor.
M.Ö. Fenerbahçe'de de Altay Bayındır, Enner Valencia ve Luiz Gustavo sakatlıkları nedeniyle bu mücadelede forma giyemeyecek.
M.Ö. Galatasaray'da sakatlıkları bulunan Sacha Boey ve Arda Turan bu maçın kadrosunda yer alamayacak. 
M.Ö. İki takımın da kafilelerini taşıyan otobüsler stada ulaştı.
M.Ö. Bu zorlu mücadelede Halil Umut Meler düdük çalacak.
M.Ö. İki takımın da kafilelerini taşıyan takım otobüsleri stada doğru yola çıktı.
M.Ö. Galatasaray - Fenerbahçe derbisi için NEF Stadyumu'nun kapıları saat 16.30'da açıldı ve sarı-kırmızılı taraftarlar stattaki yerlerini almaya başladı. Bu dev maç öncesinde tüm biletler tükenmiş durumda.
M.Ö. Vitor Pereira'nın Süper Lig kariyerinde 2+ maçta karşılaştığı takımlar arasında mağlup edemediği tek rakibi Galatasaray (2B).
M.Ö. Bu sezon Süper Lig'de en golcü oyuncusu Mesut Özil (3) olan Fenerbahçe, 2008/09'dan bu yana ilk 12 haftasında en fazla GOL atan oyuncusunun daha düşük sayıda kaldığı bir sezon başlangıcı yaşamadı (2018/19'da Andre Ayew ile 3 gol).
M.Ö. Fenerbahçe'ye rakip olduğu son Süper Lig maçını 1-0 kazanan Fatih Terim (Şubat 2021), 1999'dan bu yana ilk kez sarı-lacivertli ekibi üst üste iki karşılaşmada mağlup etmek istiyor.
M.Ö. Bu sezon geri düştüğü Süper Lig maçlarından en fazla puan çıkaran takım olan Galatasaray (10), şimdiden geçen sezonun tamamında ulaştığı sayıyı geride bıraktı (9).
M.Ö. Mostafa Mohamed, Johan Elmander'den (2011/12) bu yana Fenerbahçe'ye rakip olduğu ilk iki Süper Lig maçında da GOL atan ilk Galatasaray oyuncusu olmak için sahaya çıkıyor.
M.Ö. Fenerbahçe'ye rakip olduğu son sekiz Süper Lig maçını kaybetmeyen Galatasaray (2G 6B), bu rekabetteki daha uzun tek serisini 1963-1966 arasındaki dokuz karşılaşmalık süreçte yakaladı (2G 7B).
M.Ö. Galatasaray'a konuk olduğu son altı Süper Lig maçını kaybetmeyen Fenerbahçe (1G 5B), bu karşılaşmaların beşinde GOL yemedi. Sarı-lacivertlilerin bu rekabetteki daha uzun tek serisi 1982-1989 arasındaki sekiz maçlık süreçte geldi (1G 7B).
M.Ö. Galatasaray ile Fenerbahçe'yi karşı karşıya getiren son 50 resmi maçta toplam 40 kırmızı kart çıktı (Galatasaray 20-20 Fenerbahçe).
M.Ö. Galatasaray'ın Süper Lig tarihinde en fazla mağlup olduğu (50) ve GOL yediği (158) rakibi Fenerbahçe. Sarı-kırmızılı ekibin lig tarihinde mağlubiyet sayısının galibiyet sayısından daha fazla olduğu tek rakibi de yine Fenerbahçe (35-50).
M.Ö. Galatasaray ile Fenerbahçe, Süper Lig tarihinde 129'uncu kez karşı karşıya gelecek. İki ekip arasında oynanan lig maçlarında alınan galibiyet sayılarında sarı-lacivertlilerin 50-35 üstünlüğü bulunuyor (43B).  
M.Ö. İyi akşamlar futbolseverler. Süper Lig'de 13. hafta mücadelesinde Galatasaray ile Fenerbahçe karşı karşıya gelecek. Bu dev maçın canlı anlatımında sizlerle birlikte olacağız.
M.Ö. Spor Toto Süper Lig'in 13. haftasında Galatasaray ile Fenerbahçe karşı karşıya gelecek. Dev derbi Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu'nda oynanacak.
M.Ö. Derbi, saat 19.00'da başlayacak. Müsabakayı hakem Halil Umut Meler yönetecek. MHK'den yapılan açıklamada, derbide VAR hakemi olarak Yaşar Kemal Uğurlu'nun görev yapacağı duyuruldu.
M.Ö. Derbi, saat 19.00'da başlayacak. Müsabakayı hakem Halil Umut Meler yönetecek. MHK'den yapılan açıklamada, derbide VAR hakemi olarak Yaşar Kemal Uğurlu'nun görev yapacağı duyuruldu.
M.Ö. Spor Toto Süper Lig'in 13. haftasında Galatasaray ile Fenerbahçe karşı karşıya gelecek. Dev derbi Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu'nda oynanacak.