Sporx Extra Arama Logo

2018 Dünya Kupası için "RETRO" fırtınası!2018 Dünya Kupası için ünlü bir spor giyim firmasının yaptığı ve maçlarda giyilecek olan 'retro' formalar futbolseverlerinden kelimenin tam anlamıyla geçer not aldı. Çokça beğenilen ve retro tasarımlara yer verilen formaların ilham kaynaklarına bakalım:

İspanya, '94 America: Formadaki desenler 94 Amerika'da Pep Guardiola ve Luis Enrique gibi isimlerin terlettiği milli takım formasından esinlenerek tasarlanmış.

Kolombiya, İtalya '90: Valderrama'nın İtalya 90'da terlettiği o formadan esinlenerek ortaya çıkarılan bu ürün; James Rodriguez ve Radamel Falcao gibi isimlerin üstünde yeniden efsaneleşmek istiyor.

Arjantin, Copa America '93: Leo Messi ve arkadaşları 25 yıllık hasrete son vererek ülkelerine uzun sürenin ardından ilk başarıyı kazandırmayı hedefliyorlar. Bu amaçla giyecekleri forma da, 25 yıl önceki son zaferde terletilen ile benzer motifler taşıyor.

Belçika, Euro '84: Hazard ve arkadaşlarının formasında ise Belçika'nın Euro 84'de giydiği formanın izleri var.

Rusya, '88 Olimpiyatları: Ev sahibinin formalarının ilhamı ise, 1988 Olimpiyatları'nda Erkek Futbol'da altın madalya kazanan SSCB'den.

İtalya: Tasarım ve numaralandırma yıllardır olduğu gibi aynı. Yılların klasiği.

Almanya, İtalya '90: Son şampiyon, Mesut Özil önderliğinde bir kez daha ipi göğüslemek için sahnede. Esinlenilen şey ise '90 İtalya.

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın