14 yaşındaki çocuk, okulu bırakıp kendini Fortnite'a adadı!

Espora olan ilgi her geçen gün artarken birçok genç oyuncu profesyonel esporcu olma peşinde koşuyor. Genç yaşta binlerce dolar kazanmayı hedefleyen kişiler arasına yeni biri daha eklendi; Jordan "Grimz" Herzog.

Ortaokuldan daha yeni mezun olan 14 yaşındaki Jordan, babası David Herzog sayesinde hayatında ilginç bir adım attı. Jordan'ın oyundaki yeteneklerini fark eden David, oğlunun profesyonel oyuncu olması için okulu bırakmasına izin verdi.

"10-14 saat oyun oynuyor!"

Son birkaç aydır internet üzerinden ders alan Jordan, okula gitmeyip günde 10-14 saat antreman yapıyor. Oyunun en iyisi olmak isteyen genç oyuncu, hayatının geri kalanında rahat bir yaşam sürmek için böyle bir adım attığını belirtti.

"60 bin dolar kazandı!"

Genç oyuncunun babası, oğlunu küçük yaştan itibaren oyun için yetiştirdiğini, hatta 3 yaşında bile oldukça iyi oynadığını söyledi. Espor endüstrisinin geliştiğini gören baba, çocuğunun bir an önce sektöre girmesi için böyle bir şey yaptığını açıkladı. Ayrıca oğlunun daha iyi bilgisayar sisteminde oynaması için 30.000$'lık bilgisayar topladığını söyleyen David, şimdiden bu paranın iki katını kazandığını belirtti.

Jordan'ın yemek yemek için odasından bile çıkmadığını söyleyen David, sakatlanma ihtimali olduğu için annesinin Jordan'ı tenis oynamaya götürmesine bile izin vermediğini belirtti.

Önümüzdeki günlerde başlayacak olan Fornite World Cup'ta mücadele edecek olan Jordan'ın 30 milyon dolar ödül havuzunun bulunduğu turnuvadan yüklü miktarda para kazanması bekleniyor. Bakalım genç yaşta bu kadar risk alan Jordan nasıl bir performans gösterecek?

Kaynak: Marca


Sporx Anasayfasına Dön