ROX Tigers'tan ağır dominasyon! Yarı finalde dev eşleşme

League of Legends Worlds 2016 çeyrek finalinde Güney Kore şampiyonu ROX Tigers, Çin şampiyonu Edward Gaming'i 3-1 mağlup ederek SK Telecom T1 ile eşleşti.
16 Ekim 2016 07:28
League of Legends 2016 Dünya Şampiyonası çeyrek final serisinde Güney Kore şampiyonu ROX Tigers ile Çin şampiyonu Edward Gaming karşı karşıya geldi. Chicago Theatre'da oynanan seriyi 3-1 ile kazanan ROX Tigers oldu.

Serinin ilk maçında Edward Gaming, takım kompozisyonunı doğru bir şekilde oluşturamayınca maça geride başladılar. Edward Gaming, hem Clearlove'ın düşük performansı, hem de minyon ve kitle kontrolüne cevap veremeyen şampiyon yapısıyla her savaştan mağlup çıktı. ROX Tigers ise kuşatma odaklı bir kompozisyonla seçme ekranından çıktı. Maç içerisindeki savaşlarda çok düşük canla çıkmasına rağmen ayakta kalan ROX Tigers, maçın bir noktasından sonra 3 dağ ejderinin de avantajıyla maçı 35 dakikada sona erdirdi.

Serinin ikinci maçında ise ROX Tigers, Edward Gaming'in hatalarından ötürü değil kendi doğrularından ötürü kazandı. 25 dakikada sona eren maçta ROX Tigers, net bir galibiyet elde etti. Makro planı ve takım kompozisyonu kusursuz olan Koreliler, tüm oyuncularının iyi performansıyla durumu 2-0'a getirdi.

EDWARD GAMING, DENEYSEL ROX'A CEZAYI KESTİ

Serinin üçüncü maçında ise ROX Tigers'ta Smeb, en iyi olduğu şampiyon Fiora'yı seçti. Biraz daha deneysel bir kompozisyonla çıkan ROX Tigers'a karşı Edward Gaming, en iyi oyuncuları olarak görülen Clearlove hariç diğer 4 oyuncusunun da çok iyi oyunuyla kazandı. Seri böylece 4. maça uzandı. Scout'un özellikle Aurelion Sol ile yakaladığı kar topu etkisi 4. dakikadan maç sonuna kadar devam etti.

PEANUT, OLAF İLE DARMADAĞIN ETTİ!

Serinin son maçında ise baştan sona ROX Tigers'tan Peanut'un Olaf ile dominasyonu vardı. Tanklaşan Peanut, tüm Edward Gaming oyuncularına karşı müthiş bir performans gösterdi. 11-0'lık oyunuyla neredeyse tek başına kazanan, maç sonundaki kuşatmada 1'e karşı 4'lük saldırılar yapan Peanut, serinin de yıldızı oldu.

ROX Tigers, böylece Güney Kore'den en büyük rakibi SK Telecom T1 ile yarı finalde eşleşmiş oldu. İki büyük Kore takımı arasındaki mücadele New York'un efsane spor salonu Madison Square Garden'da oynanacak.

League of Legends Worlds 2016'ta son çeyrek final bileti, bu gece 01.00'de başlayacak H2K ile Albus NoX Luna arasında oynanacak serinin ardından sahibini bulacak. Bu serinin galibi, yarı finalde Samsung Galaxy ile eşleşecek.

Galeri Icon Foto Galeri