Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

Rose: "Annemin yanında olmam gerekiyordu"

New York Knicks yıldızı Derrick Rose, geçtiğimiz gün takımla birlikte olmayışı durumuna açıklık getirdi ve kafalardaki soru işaretlerini yanıtladı.

New York Knicks yıldızı Derrick Rose, geçtiğimiz gün takımla birlikte olmayışı durumuna açıklık getirdi ve kafalardaki soru işaretlerini yanıtladı.

'Yalnız kalmaya ve annesiyle olmaya ihtiyacı' olduğunu açıklamış olan Rose, şu ifadeleri kullandı:

"Takımın dikkatini hiçbir şekilde dağıtmak istemedim, özellikle de şu anda olan şeyler arasında. Onlardan özür diledim ve bunun tekrarlanmayacağını da ilettim. Bu normalde yaptığım bir şey değil. Daha önce başıma gelen bir şey de değil. Bunu takıma ve ön büroya da açıkladım."

"Sadece yalnız kalmaya ve annemin yanında olmaya ihtiyacım vardı."

Rose, Salı sabahı New York'a uçtu ve takım antrenmanına katıldı. Yaptığından sonra uzaklaştırma almayan fakat açıklanmayan bir para cezasına çarptırılmış olan Rose, açıklamalarını şu şekilde tamamladı:

"Şimdi odaklanma zamanı. Oldukça meşgul bir durumdayım. Burada olduğum zamandan beri yaptığım gibi sezona odaklanmaya çalışıyorum. Geçmişe gidip bu konu hakkında konuşmak istemem. Sorun yok."

Rose, sezonda 17.3 sayı, 4.5 asist ve 3.9 ribaund ortalamalarla oynuyor.
7/24 NBA TÜRKİYE