Sporx Extra Arama Logo

Spor yazarlarından Antalyaspor-Beşiktaş yorumu
25

OLYMPIAKOS YORGUNLUĞU(GÜNTEKİN ONAY)

İLK yarıda topa daha fazla sahip olan ve oyuna hükmeden Beşiktaş idi ancak bu üstünlük gol pozisyonları getirmedi siyah-beyazlı takıma. Beşiktaş dün ikinci yarıda ise sahada yoktu adeta. 10 kişi ile yoğun bir fiziki mücadele sergilenen UEFA Avrupa Ligi’ndeki Olympiakos maçının yorgunluğu net bir şekilde görülüyordu. ANTALYASPOR’UN yakın, sıkı ve temaslı oyunu siyah-beyazlı ekibi bir hayli zorladı. 4 günde 2. kez oyundan atılan Abuobakar’ın kırmızı kartının ardından ise Beşiktaş 1 puana razı olmak durumunda kaldı.
24

1 PUANIN MİMARLARI

BAŞTA kaleci Fabri olmak üzere savunmada 4’lüsü dün alınan 1 puanın mimarı oldular. Aboubakar’ın kırmızı kartı ise gerçekten çok ağır bir karar oldu. Kamerunlu oyuncunun topa veya rakibe teması yok. Ayrıca kaleci Ferhat için tehlike oluşturacak bir hareket de yapmıyor. Ancak ilk sarı kart için bir şey diyemem.
23

KARTI ANLAMADIM(DENİZ ÇOBAN)

Antalya ’da çok güzel bir hava ve dolu tribünler önünde; ligimizin güzel futbol oynayan iki ekibinin mücadelesinde, hakemi zora sokacak hiçbir pozisyon yaşanmadı. Hakem de maçta rahat ve kendinden emin tavırlar sergiledi. Bir sarı kart hariç, gösterdiği diğer sarı kartlarda haklıydı. Ne var ki; bütün gidişat hakemin lehine olmasına rağmen, 64.dakikada anlaşılmaz bir karara imza attı. Aboubakar ’ı ikinci sarı kartı göstererek oyundan ihraç etti. Gösterilen sarı kartın bir sebebi olmalı ancak ben bu sarı karta bir anlam veremedim.