Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

Durant: "Aldridge ayağını bilerek koymadı"

Golden State Warriors süperstarı Kevin Durant, geçtiğimiz geceki Konferans Finalleri 2. maçında San Antonio Spurs uzunu LaMarcus Aldrdidge ile karşılıklı bir pozisyonda, serinin ilk maçında Zaza Pachulia'nın Kawhi Leonard ile yaşadığı pozisyona benzer bir an yaşadı.

Golden State Warriors süperstarı Kevin Durant, geçtiğimiz geceki Konferans Finalleri 2. maçında San Antonio Spurs uzunu LaMarcus Aldridge ile karşılıklı bir pozisyonda, serinin ilk maçında Zaza Pachulia'nın Kawhi Leonard ile yaşadığı pozisyona benzer bir an yaşadı.

Durant üçlük çizgisi gerisinden şut kullanmıştı ve boyalı alanın dışında kendisini savunmak durumunda kalan Aldridge'in, şuta engel olmak için zıplayıp indiğinde ayağını iniş yapan Durant'in altına koyduğu gözlemlendi. Durant, eğer niyet o ise Aldridge'in ayağına bastı fakat hiçbir şey olmadı ve maç devam etti.

Maç sonrası, muhabirler Durant'e bu durumla ilgili soru sorduğunda, KD şu yanıtı verdi:

"Uzunlar boyalı alan dışında savunma yapmaya alışık değil. Tek yaptıkları şey size biraz boşluk verip şuta kalktığınızda el kaldırmak. Oyunun bir parçası bu. LaMarcus güvenilir adamdır biliyorsunuz. Oyunu doğru oynar. O yapılandan fazlası değildi. Sadece bir uzunun dış alanda oluşuydu."

O pozisyon şu şekildeydi:
7/24 NBA TÜRKİYE