Sporx Anasayfa
Facebook Sporx
2,863,935
Twitter @Sporx
167,485
Google +Sporx
Yeni transferli
G.Saray 11'i!..
Konuşulacak!..
Tarık Çamdal,
Daniel Alves!
Rekor kırdı!..
Ve F.Bahçe'nin
Mert Günok'u önerdiği takım
Ünal Aysal'dan Joe Campbell için cevap var!
Puan & Fikstür
Panorama
Bizi Takip Edin
 

Gülsüm Tatar'ın Olimpiyat heyecanı

 

11 Şubat 2010 Perşembe - 10:43
AA
Fenerbahçe'den Kayseri Birlikspor'a transfer olan milli boksör Gülsüm Tatar, olimpiyatlarda Türkiye'yi temsil eden ilk bayan boksör olacak. Boks hayatına Fenerbahçe'de başlayan ve 7 yıldır Fenerbahçe çatısı altında spor hayatını sürdüren Gülsüm Tatar (24), Kayseri Birlik Spor Kulübü'ne transfer oldu. Kulüp Başkanı Faruk Hasetçi'nin desteğiyle Kayseri'ye gelen Tatar, antrenör Metin Arısoy ile birlikte KASKİ Amatör Spor Merkezinde çalışmalara başladı.

Kayseri'ye transfer olmasında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrunnisa Gül ile arkadaşı milli boksör Atagün Yalçınkaya'nın etkili olduğunu belirten Tatar, şunları söyledi:

''Spor hayatıma Fenerbahçe'de başlamıştım ve burada 7 yıl spor yaptım. Şimdi ise Kayseri'ye transfer oldum. 2008 yılında, altın madalya kazandığım Dünya Şampiyonası sonrası ödüllerimizi alamadığımız için 9 bayan boksör arkadaşım ile birlikte Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül'ün eşi Hayrunnisa Gül Hanımefendi'ye mektup yazmıştık. Sonra kendisi bize her konuda destek oldu. Kayseri'ye yakınlığım o dönemden başladı. Ayrıca, olimpiyat ikincisi olan arkadaşım Atagün Yalçınkaya da Kayserili olduğu için bana tavsiyede bulundu. Burada, spora büyük yatırımlar yapıldığını ve hür türlü spor dalına büyük destek verildiğini öğrendim. Buraya gelince de doğru karar verdiğimi bir kez daha gördüm. Kayseri'ye geldiğim için çok mutluyum. Bundan sonra başarılarımı burada sürdürmek istiyorum.''

-OLİMPİYAT HEYECANI-

Eylül ayında Barbados'ta düzenlenecek Dünya Bayan Boks Şampiyonası'nın hazırlıklarını sürdürdüklerini ifade eden Tatar, önce İzmir'de 17-18 Şubat'ta düzenlenecek Türkiye Şampiyonasına katılacağını, daha sonra seçilmesi halinde milli takım ile birlikte çalışmalarını sürdüreceğini kaydetti.

2012 Londra Olimpiyatlarında da Türkiye'yi temsil edeceğini anımsatan Tatar, bunun heyecanını şimdiden yaşadığını anlattı.

Olimpiyatlarda Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmek için elinden geleni yapacağını dile getiren Tatar, olimpiyatlarda Türkiye'yi ilk kez bayan boks kategorisinde temsil edecek olmasının ayrı bir heyecan kaynağı olduğunu belirtti.

Kayseri Birlikspor Kulübü Başkanı Faruk Hasetçi de, daha önce olimpiyatlarda bayan boks kategorisinin bulunmadığını, ilk kez 2012 Londra Olimpiyatlarında bu kategoride de sporcuların mücadele edeceğini anımsattı.

Gülsüm Tatar'ın Londra Olimpiyatlarına davet edilen ilk Türk bayan boksör olduğunu ifade eden Hasetçi, olimpiyatlara Türkiye'den davet edilen 3 sporcudan biri olan Gülsüm Tatar'ın katılımının kesinleştiğini, diğer iki sporcunun ise elemeleri geçmeleri durumunda olimpiyatlara katılabileceklerini söyledi.

17 yaşında başladığı boks sporunu 7 yıldır Fenerbahçe Kulübü'nde sürdüren Tatar, 2004'te Avrupa Şampiyonu, 2005'te Dünya Kupası Şampiyonu, 2006'da Dünya Şampiyonasında ikinci, 2008'de Dünya Şampiyonu ve geçen yıl Avrupa Şampiyonu olmuştu.

yorum yaz - yorum
Diğer 'Boks' Yazıları
Yorumlar

Yorumları okumak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

encokokunanlar_ust
encokyorumlananlar_ust
encokizlenenler_ust
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf - 1.4 Tsi Comfortline (1
55.600 TL
Fiat / Tofaş Palio
Fiat / Tofaş Palio - 1.6 16v Hl
12.975 TL
Ford Fiesta
BAKMADAN GEÇME FİYAT DÜŞTÜÜÜÜÜÜÜ
31.500 TL
Ford / USA Taurus
Ford / USA Taurus
6.500 TL
 
Önerilen Haberleri Aç
Donanım ve Sistem iş ortağımız