UEFA Avrupa Ligi'nde son hafta maçları tamamlandı ve gruptan çıkan 24 takım belli oldu. Şampiyonlar Ligi'nde grubunu 3. sırada biten takımlarla birlikte 32 ekibin katılacağı kura çekimi Pazartesi günü gerçekleştirilecek.
A Grubu:
Slavia Prag (Çekya) - Astana (Kazakistan): 0-1
Villarreal (İspanya) - Maccabi Tel Aviv (İsrail): 0-1
B Grubu:
Young Boys (İsviçre) - Skenderbeu (Arnavutluk): 2-1
Dinamo Kiev (Ukrayna) - Partizan (Sırbistan): 4-1
C Grubu:
Medipol Başakşehir - Braga (Portekiz): 2-1
Hoffenheim (Almanya) - Ludogorets (Bulgaristan): 1-1
D Grubu:
Rijeka (Hırvatistan) - Milan (İtalya): 2-0
Austria Wien (Avusturya) - AEK (Yunanistan): 0-0
- E Grubu:
Apollon (Kıbrıs Rum Kesimi) - Everton (İngiltere): 0-3
Atalanta (İtalya) - Olympique Lyon (Fransa): 1-0
F Grubu:
Kopenhag (Danimarka) - Sheriff (Moldova): 2-0
Zlin (Çekya) - Lokomotiv Moskova (Rusya): 0-2
- G Grubu:
FCSB (Romanya) - Lugano (İsviçre): 1-2
Hapoel Beer-Sheva (İsrail) - Viktoria Plzen (Çekya): 0-2
- H Grubu:
Arsenal (İngiltere) - BATE (Belarus): 6-0
Kızılyıldız (Sırbistan) - Köln (Almanya): 1-0
I Grubu:
Vitoria Guimaraes (Portekiz) - Atiker Konyaspor: 1-1
Olympique Marsilya (Fransa) - Salzburg (Avusturya): 0-0
J Grubu:
Hertha Berlin (Almanya) - Östersunds (İsveç): 1-1
Zorya (Ukrayna) - Athletic Bilbao (İspanya): 0-2
- K Grubu:
Vitesse (Hollanda) - Nice (Fransa): 1-0
Zulte Waregem (Belçika) - Lazio (İtalya): 3-2
- L Grubu:
Real Sociedad (İspanya) - Zenit (Rusya): 1-3
Vardar (Makedonya) - Rosenborg (Norveç): 1-1
ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDEN GELEN TAKIMLAR
Şampiyonlar Ligi'nde gruplarda 3. sırada kalan ve UEFA Avrupa Ligi'ne kalan takımlar ise CSKA Moskova, Celtic, Atletico Madrid, Sporting, Spartak Moskova, Napoli, Leipzig ve Borussia Dortmund şeklinde oldu.
A Grubu:
Slavia Prag (Çekya) - Astana (Kazakistan): 0-1
Villarreal (İspanya) - Maccabi Tel Aviv (İsrail): 0-1
Takımlar | O | G | B | M | A | Y | Av. | P |
Villarreal | 6 | 3 | 2 | 1 | 10 | 6 | 4 | 11 |
Astana | 6 | 3 | 1 | 2 | 10 | 7 | 3 | 10 |
Slavia Prag | 6 | 2 | 2 | 2 | 6 | 6 | 0 | 8 |
Maccabi Tel-Aviv | 6 | 1 | 1 | 4 | 1 | 8 | -7 | 4 |
Young Boys (İsviçre) - Skenderbeu (Arnavutluk): 2-1
Dinamo Kiev (Ukrayna) - Partizan (Sırbistan): 4-1
Takımlar | O | G | B | M | A | Y | Av. | P |
Dinamo Kiev | 6 | 4 | 1 | 1 | 15 | 9 | 6 | 13 |
Partizan | 6 | 2 | 2 | 2 | 8 | 9 | -1 | 8 |
Young Boys | 6 | 1 | 3 | 2 | 7 | 8 | -1 | 6 |
Skenderbeu | 6 | 1 | 2 | 3 | 6 | 10 | -4 | 5 |
Medipol Başakşehir - Braga (Portekiz): 2-1
Hoffenheim (Almanya) - Ludogorets (Bulgaristan): 1-1
Takımlar | O | G | B | M | A | Y | Av. | P |
Braga | 6 | 3 | 1 | 2 | 9 | 8 | 1 | 10 |
Ludogorets | 6 | 2 | 3 | 1 | 7 | 5 | 2 | 9 |
Medipol Başakşehir | 6 | 2 | 2 | 2 | 7 | 8 | -1 | 8 |
Hoffenheim | 6 | 1 | 2 | 3 | 8 | 10 | -2 | 5 |
Rijeka (Hırvatistan) - Milan (İtalya): 2-0
Austria Wien (Avusturya) - AEK (Yunanistan): 0-0
Takımlar | O | G | B | M | A | Y | Av. | P |
Milan | 6 | 3 | 2 | 1 | 13 | 6 | 7 | 11 |
AEK | 6 | 1 | 5 | 0 | 6 | 5 | 1 | 8 |
Rijeka | 6 | 2 | 1 | 3 | 11 | 12 | -1 | 7 |
Austria Wien | 6 | 1 | 2 | 3 | 9 | 16 | -7 | 5 |
Apollon (Kıbrıs Rum Kesimi) - Everton (İngiltere): 0-3
Atalanta (İtalya) - Olympique Lyon (Fransa): 1-0
Takımlar | O | G | B | M | A | Y | Av. | P |
Atalanta | 6 | 4 | 2 | 0 | 14 | 4 | 10 | 14 |
Olympique Lyon | 6 | 3 | 2 | 1 | 11 | 4 | 7 | 11 |
Everton | 6 | 1 | 1 | 4 | 7 | 15 | -8 | 4 |
Apollon | 6 | 0 | 3 | 3 | 5 | 14 | -9 | 3 |
Kopenhag (Danimarka) - Sheriff (Moldova): 2-0
Zlin (Çekya) - Lokomotiv Moskova (Rusya): 0-2
Takımlar | O | G | B | M | A | Y | Av. | P |
Lokomotiv Moskova | 6 | 3 | 2 | 1 | 9 | 4 | 5 | 11 |
Kopenhag | 6 | 2 | 3 | 1 | 7 | 3 | 4 | 9 |
Sheriff | 6 | 2 | 3 | 1 | 4 | 4 | 0 | 9 |
Zlin | 6 | 0 | 2 | 4 | 1 | 10 | -9 | 2 |
FCSB (Romanya) - Lugano (İsviçre): 1-2
Hapoel Beer-Sheva (İsrail) - Viktoria Plzen (Çekya): 0-2
Takımlar | O | G | B | M | A | Y | Av | P |
Viktoria Plzen | 6 | 4 | 0 | 2 | 13 | 8 | 5 | 12 |
FCSB | 6 | 3 | 1 | 2 | 9 | 7 | 2 | 10 |
Lugano | 6 | 3 | 0 | 3 | 9 | 11 | -2 | 9 |
Hapoel Beer-Sheva | 6 | 1 | 1 | 4 | 5 | 10 | -5 | 4 |
Arsenal (İngiltere) - BATE (Belarus): 6-0
Kızılyıldız (Sırbistan) - Köln (Almanya): 1-0
Takımlar | O | G | B | M | A | Y | Av | P |
Arsenal | 6 | 4 | 1 | 1 | 14 | 4 | 10 | 13 |
Kızılyıldız | 6 | 2 | 3 | 1 | 3 | 2 | 1 | 9 |
Köln | 6 | 2 | 0 | 4 | 7 | 8 | -1 | 6 |
BATE | 6 | 1 | 2 | 3 | 6 | 16 | -10 | 5 |
Vitoria Guimaraes (Portekiz) - Atiker Konyaspor: 1-1
Olympique Marsilya (Fransa) - Salzburg (Avusturya): 0-0
Takımlar | O | G | B | M | A | Y | Av | P |
Salzburg | 6 | 3 | 3 | 0 | 7 | 1 | 6 | 12 |
Olympique Marsilya | 6 | 2 | 2 | 2 | 4 | 4 | 0 | 8 |
Atiker Konyaspor | 6 | 1 | 3 | 2 | 4 | 6 | -2 | 6 |
Vitoria Guimaraes | 6 | 1 | 2 | 3 | 5 | 9 | -4 | 5 |
Hertha Berlin (Almanya) - Östersunds (İsveç): 1-1
Zorya (Ukrayna) - Athletic Bilbao (İspanya): 0-2
Takımlar | O | G | B | M | A | Y | Av | P |
Athletic Bilbao | 6 | 3 | 2 | 1 | 8 | 5 | 3 | 11 |
Östersunds | 6 | 3 | 2 | 1 | 8 | 4 | 4 | 11 |
Zorya | 6 | 2 | 0 | 4 | 3 | 9 | -6 | 6 |
Hertha Berlin | 6 | 1 | 2 | 3 | 6 | 7 | -1 | 5 |
Vitesse (Hollanda) - Nice (Fransa): 1-0
Zulte Waregem (Belçika) - Lazio (İtalya): 3-2
Takımlar | O | G | B | M | A | Y | Av | P |
Lazio | 6 | 4 | 1 | 1 | 12 | 7 | 5 | 13 |
Nice | 6 | 3 | 0 | 3 | 12 | 7 | 5 | 9 |
Zulte Waregem | 6 | 2 | 1 | 3 | 8 | 13 | -5 | 7 |
Vitesse | 6 | 1 | 2 | 3 | 5 | 10 | -5 | 5 |
Real Sociedad (İspanya) - Zenit (Rusya): 1-3
Vardar (Makedonya) - Rosenborg (Norveç): 1-1
Takımlar | O | G | B | M | A | Y | Av | P |
Zenit | 6 | 5 | 1 | 0 | 17 | 5 | 12 | 16 |
Real Sociedad | 6 | 4 | 0 | 2 | 16 | 6 | 10 | 12 |
Rosenborg | 6 | 1 | 2 | 3 | 6 | 11 | -5 | 5 |
Vardar | 6 | 0 | 1 | 5 | 3 | 20 | -17 | 1 |
Şampiyonlar Ligi'nde gruplarda 3. sırada kalan ve UEFA Avrupa Ligi'ne kalan takımlar ise CSKA Moskova, Celtic, Atletico Madrid, Sporting, Spartak Moskova, Napoli, Leipzig ve Borussia Dortmund şeklinde oldu.
GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU